Ғылыми-практикалық дөңгелек үстел өтті

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейтойын қарсы алу алдында «Университетіміздің 70 жылдығына – 70 қадам» бағдарламасы аясында түрлі жұмыстар жалғасын табуда.

Соның бір айғағы 2019 жылдың 13 қараша күні оқу орнымызға Алматыдан арнайы іссапармен шығып, еліміздің барлық облыстарын аралап келе жатырған бір топ ғалым, әдіскерлер келді. Көптілді білім беру факультетінің Қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының ұйымдастыруымен ғылыми-практикалық дөңгелек үстелге осы қонақтар шақырылды.

Дөңгелек үстелде университетіміздің ғылыми жұмыстар жөніндегі проректоры С.Н. Идрисов ашты, факультет деканы А.А. Султангубиева қонақтарды таныстырып өтті: Гулжаһан Орда – филология ғылымдарының докторы, М.Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институтының бас ғылыми қызметкері. Бижомарт Қапалбек – мемлекеттік тілді дамыту институтының атқарушы директоры, филолог-тілші, ф.ғ.к. Ханзада Берденова – педагог-шебер, жаңартылған білім бағдарламасы бойынша «Қазақ тілі мен әдебиеті» оқулығының авторы.

Дөңгелек үстелде «Қазақ тілі мен әдебиеті оқулықтарының сапасы», «Жаңартылған білім мазмұны бойынша қазақ тілі мен әдебиетін оқытудың инновациялық әдістемесі», «Латыннегізді қазақ жазуының бүгінгі ахуалы» тақырыбында баяндамалар тыңдалып, қызу пікірталас болды. Пікірсайысқа Қазақ тілі мен әдебиеті, Филология мамандығының студенттері мен магистранттары белсене атсалысты. Модератор: аға оқытушы, магистр Н.А. Атаханова

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 23

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 25

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 46

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Ел азаматы

12 Дек 2019 16

Ұлт тарихы қай уақытта да ел зиялыларының жіті назарында. Оның сан қатпарлы белестері мен күрделі кезеңдерін зерделеу, оларды өзара салыстыра ерекшеліктерін анықтау, нәтижелерін айқындау — тарихшылардың алдындағы күрделі міндет.

«Тәуелсіздік және рухани жаңғыру»

11 Дек 2019 27

Бүгін 16 желтоқсан Тәуелсіздік күніне орай  гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің, әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға-оқытушысы Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен «Тәуелсіздік және рухани жаңғыру» тақырыбында шара өтті.