Оқытушылар кәсіби біліктілігін арттырды

Нұрсұлтан Назарбаевтың 2017 жылы 12 сәуірдегі «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласында «ХХІ ғасырдағы ұлттық сана туралы» және «Таяу жылдардағы міндеттер» арқылы болашаққа қадам басудағы бірнеше сатыларды қамтитын рухани құндылықтарымызға байланысты мәселелер Елбасының көзқарасы ретінде сараланған.

2019 жылдың 14 қазаны мен 8 қарашасы аралығында Нұр-Сұлтан қаласында «Өрлеу» біліктілікті арттыру ұлттық акционерлік қоғамының ұйымдастыруымен «Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жағдайында жоғары оқу орындары профессор-оқытушылар құрамының кәсіби құзыреттілігін арттыру» тақырыбында біліктілікті арттыру курсы өтті. Аталған курсқа Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің факультеттерінен 8 оқытушы тыңдаушы ретінде қатысып, өз біліктіліктерін арттырды.

Курс барысында қазақ тілі емлесінің ережелерін меңгеруде дауысты, дауыссыз дыбыс әріптерінің емлесі, қосымшалардың жалғануы, бас әріптің қолданылуы, бірге, бөлек, дефис арқылы жазылатын сөздер, шеттілдік сөздердің емлесі сияқты тақырыптар қамтылып, латын графикасы түрлі әдіс-тәсілдер арқылы меңгертілді.

Курсты өткізуші тренерлердің жаңа қазақ жазуын меңгертудегі әдіс-тәсілдері тыңдаушылардың көңілінен шығып, болашақта әркім өз пәніне қатысты аталған әдіс-тәсілдерді қолдануды жоспарлап отыр.

Елімізде латын графикасына көшу жұмыстары кезең-кезеңмен іске асатыны белгілі. Сондықтан білім саласында еңбек ететін әрбір маманның алдында зор міндет тұрғаны сөзсіз.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 23

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 21

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 46

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Ел азаматы

12 Дек 2019 15

Ұлт тарихы қай уақытта да ел зиялыларының жіті назарында. Оның сан қатпарлы белестері мен күрделі кезеңдерін зерделеу, оларды өзара салыстыра ерекшеліктерін анықтау, нәтижелерін айқындау — тарихшылардың алдындағы күрделі міндет.

«Тәуелсіздік және рухани жаңғыру»

11 Дек 2019 27

Бүгін 16 желтоқсан Тәуелсіздік күніне орай  гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің, әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға-оқытушысы Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен «Тәуелсіздік және рухани жаңғыру» тақырыбында шара өтті.