ТШО IT Департаментімен кездесу өтті

13 қарашада ТШО-ның IT департаменті El-Mogazi Raddi менеджері бастаған Бағдарламалық инженерия кафедрасының студенттеріне 9 IT бағыты яғни деректер ғылымы (Data science), бизнес-аналитика, киберқауіпсіздік, мәліметтерді басқару, бұлтты есептеулер, Agile, нақты уақыт режиміндегі деректерді визуализациялау және цифрландыруы бойынша кездесу өткізді. Бұл іс-шара университеттің 70-жылдығын атап өту аясында бағдарламалық инженерия кафедрасында жоспарланған болатын.

El-Mogazi Raddi IT департаментінің басшысы өз презентациясында осы кездесуді ұйымдастыруға көмектескені үшін ректор Г.С. Жарасоваға және бағдарламалық инженерия кафедрасының меңгерушісі Ж.Д Габбасоваға алғысын білдірді. Ол ТШО-ның сандық технологияларға деген жолын атап өтті. "Өткен жылдар ішінде біз жұмыс үдерістерін автоматтандыру, бұлтты есептеу, жасанды интеллект, компьютерлік оқыту және өнеркәсіптік интернет салаларында айтарлықтай жетістіктерге қол жеткіздік. Көптеген шешімдерді бүгін біз осы технологиялардың көмегімен қабылдаймыз, бұл компания өз қызметін табысты жүзеге асыруға көмектеседі. Біз осы университетте IT мамандықтарында оқитын студенттер-түлектерге аталған құзыреттіліктерге ие болу өте маңызды екенін түсінеміз". Тұсаукесерден кейін IT департаментінің мамандары студенттермен сұрақ-жауап, пікірталас және кеңес беру түрінде интерактивті қарым-қатынас жүргізді. Әңгіме барысында El-Mogazi Raddi IT департаментінің басшысы, директоры бағдарламалық инженерия кафедрасы Ж. Д. Габбасова тағылымдамадан өту, өндірістік тәжірибе, мәліметтерді визуализациялау бойынша жаңа білім беру бағдарламасын ашу (SCADA жүйесінің операторларын дайындау), сондай-ақ дуальді оқытуды енгізу жолдары туралы мәселелерді талқылады.
Кездесу жоғары деңгейде, өте қызықты, пайдалы және халықаралық талаптар мен ІТ технологияларын дамыту үрдістеріне сәйкес білім беру бағдарламаларының контентін жаңарту және IT мамандарын дайындау сапасын жақсарту мәселесінде университеттің стратегиясын жүзеге асыру үшін алғашқы қадам болды.