ТШО IT Департаментімен кездесу өтті

13 қарашада ТШО-ның IT департаменті El-Mogazi Raddi менеджері бастаған Бағдарламалық инженерия кафедрасының студенттеріне 9 IT бағыты яғни деректер ғылымы (Data science), бизнес-аналитика, киберқауіпсіздік, мәліметтерді басқару, бұлтты есептеулер, Agile, нақты уақыт режиміндегі деректерді визуализациялау және цифрландыруы бойынша кездесу өткізді. Бұл іс-шара университеттің 70-жылдығын атап өту аясында бағдарламалық инженерия кафедрасында жоспарланған болатын.

El-Mogazi Raddi IT департаментінің басшысы өз презентациясында осы кездесуді ұйымдастыруға көмектескені үшін ректор Г.С. Жарасоваға және бағдарламалық инженерия кафедрасының меңгерушісі Ж.Д Габбасоваға алғысын білдірді. Ол ТШО-ның сандық технологияларға деген жолын атап өтті. "Өткен жылдар ішінде біз жұмыс үдерістерін автоматтандыру, бұлтты есептеу, жасанды интеллект, компьютерлік оқыту және өнеркәсіптік интернет салаларында айтарлықтай жетістіктерге қол жеткіздік. Көптеген шешімдерді бүгін біз осы технологиялардың көмегімен қабылдаймыз, бұл компания өз қызметін табысты жүзеге асыруға көмектеседі. Біз осы университетте IT мамандықтарында оқитын студенттер-түлектерге аталған құзыреттіліктерге ие болу өте маңызды екенін түсінеміз". Тұсаукесерден кейін IT департаментінің мамандары студенттермен сұрақ-жауап, пікірталас және кеңес беру түрінде интерактивті қарым-қатынас жүргізді. Әңгіме барысында El-Mogazi Raddi IT департаментінің басшысы, директоры бағдарламалық инженерия кафедрасы Ж. Д. Габбасова тағылымдамадан өту, өндірістік тәжірибе, мәліметтерді визуализациялау бойынша жаңа білім беру бағдарламасын ашу (SCADA жүйесінің операторларын дайындау), сондай-ақ дуальді оқытуды енгізу жолдары туралы мәселелерді талқылады.
Кездесу жоғары деңгейде, өте қызықты, пайдалы және халықаралық талаптар мен ІТ технологияларын дамыту үрдістеріне сәйкес білім беру бағдарламаларының контентін жаңарту және IT мамандарын дайындау сапасын жақсарту мәселесінде университеттің стратегиясын жүзеге асыру үшін алғашқы қадам болды.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 23

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 25

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 46

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Ел азаматы

12 Дек 2019 16

Ұлт тарихы қай уақытта да ел зиялыларының жіті назарында. Оның сан қатпарлы белестері мен күрделі кезеңдерін зерделеу, оларды өзара салыстыра ерекшеліктерін анықтау, нәтижелерін айқындау — тарихшылардың алдындағы күрделі міндет.

«Тәуелсіздік және рухани жаңғыру»

11 Дек 2019 27

Бүгін 16 желтоқсан Тәуелсіздік күніне орай  гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің, әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға-оқытушысы Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен «Тәуелсіздік және рухани жаңғыру» тақырыбында шара өтті.