Студенттер өнер қайраткерлерімен кездесті

Қарашаның 9 жұлдызында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Музыка және өнер кафедрасында екі бірдей өнер қайраткерімен кездесу өтті.

Кездесуге келген қонақтарды Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Ғылым жөніндегі проректоры Идирисов Саламат Нұрмұханұлы қарсы алып, 70 жылдық тарихы бар қарашаңырақтың жай-күйімен таныстырды. Айта кету керек, бұл шара оқу орнының 70 жылдық мерейтойына арналып ұйымдастырылды. Кездесу барысында ҚР мемлекеттік сыйлығының лауреаттары, композитор, Парасат орденінің иегері,  профессор Төлеген Мұхамеджанов пен Қазақстан мен Татарстан Республикаларының халық артисі, опера әншісі Нұржамал Үсенбаева кездесуге келгендерге ризашылықтарын білдіріп, халықтың сүйікті музыкасына айналып кеткен композицияларын орындап, студенттерге әдемі әсер қалдырды. Сонымен қатар, отбасының гимніне айналған Т.Мұхамеджановтың «Ақжелкен» әні шырқалды.

Студенттік кездерінен әдемі естеліктерімен бөліскен өнер қайраткерлері «Өнер жолындағы жас таланттарға сәттілік тілейміз!» деп ағынан жарылды.

Кеш қонақтарына университетімізідің профессоры, композитор, жазушы, публицист, музыка танушы, Қазақстан мен Қырғызстанның еңбек сіңірген мәдениет қайраткері Ілия Жақанов алғысын айтса, ғылым жөніндегі проректор Саламат Идрисов университет атынан арнайы сыйлық табыс етті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 24

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 25

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 47

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.

Ел азаматы

12 Дек 2019 16

Ұлт тарихы қай уақытта да ел зиялыларының жіті назарында. Оның сан қатпарлы белестері мен күрделі кезеңдерін зерделеу, оларды өзара салыстыра ерекшеліктерін анықтау, нәтижелерін айқындау — тарихшылардың алдындағы күрделі міндет.

«Тәуелсіздік және рухани жаңғыру»

11 Дек 2019 27

Бүгін 16 желтоқсан Тәуелсіздік күніне орай  гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің, әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға-оқытушысы Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен «Тәуелсіздік және рухани жаңғыру» тақырыбында шара өтті.