Атырау қалалық сотында семинар шара өткізілді

Қазақстан Республикасының Президенті Қ.Тоқаевтың 2019 жылғы 2 қыркүйектегі «СЫНДАРЛЫ ҚОҒАМДЫҚ ДИАЛОГ – ҚАЗАҚСТАННЫҢ ТҰРАҚТЫЛЫҒЫ МЕН ӨРКЕНДЕУІНІҢ НЕГІЗІ» атты Қазақстан халқына жолдауының екінші бөлімінде, Президент АЗАМАТТАРДЫҢ ҚҰҚЫҚТАРЫ МЕН ҚАУІПСІЗДІГІН ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУ, яғни сот және құқық қорғау жүйесіндегі күрделі реформалар – азаматтарымыздың құқықтарын қорғаудың және олардың қауіпсіздігін күшейтудің негізгі факторы делінген.

Соттардағы цифрлік технологияның мүмкіндіктерін таныстыру мақсатында, Атырау қалалық сотында Атырау облыстық сотының судьясы А.У.Салихованың, Атырау облысы заң консультанттары палатасы өкілдерінің, «Атамекен» Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілі О.Рзабековтың, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Құқықтану» мамандығының студенттерінің қатысуымен оқу-семинар шарасы өткізілді. Семинарда Атырау қалалық сотының төрағасы міндетін атқарушы Н.А.Искакова сот жүйесін жаңғыртуда атқарылып жатырған шаралардың басты мақсаты - сотқа деген ел сенімін арттыруға, дауларды сотқа дейін реттеуге, озық электронды қызметті көрсетуге, соттардың жұмысына заманауи форматты енгізуге мүмкіндіктер беруге бағытталғандығын атап өтті.

Шара барысында кеңсе меңгеруші Э.К.Тулепбергенова қатысушыларға сот жүйесіне іске қосылған «Сот кабинеті» электрондық сервисі және «Виртуалды сот» жобасы аясында қолданысқа енгізілген «TruеConf» мобильді қосымшасын қалай қолдану керектігін тәжірибе жүзінде көрсетті.

Кездесудің соңында студенттер соттағы «Татуластыру кабинетінде», «Отбасы сот» кабинетінде, «Фронт-офисте», аудио, бейне құрылғыларымен жабдықталған сот отырысының залдарымен танысып білім алушыларға қажетті мәліметтерді алды.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 11

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 11

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 34

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.

Жаңашыл оқытушы

20 Ноя 2019 25

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті «Бейнелеу өнер  және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр Эльмира Жұмабаева әрқашан ізденгіштігімен, жаңа форматтағы сабақтар өткізуімен студенттер алдында беделге ие болған ұстаз.

Ирак Қасымұлымен кездесу өтті

20 Ноя 2019 36

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа -70 тұлғамен кездесу» аясында  ҚР Еңбек сіңірген заңгері, «Құрмет» орденінің иегері Елекеев Ирак Қасымұлымен кездесу  өтті. Кездесуге университетіміздің профессор-оқытушылары мен құқықтану мамандығында білім алушы студенттер қатысты.