Атырау қалалық сотында семинар шара өткізілді

Қазақстан Республикасының Президенті Қ.Тоқаевтың 2019 жылғы 2 қыркүйектегі «СЫНДАРЛЫ ҚОҒАМДЫҚ ДИАЛОГ – ҚАЗАҚСТАННЫҢ ТҰРАҚТЫЛЫҒЫ МЕН ӨРКЕНДЕУІНІҢ НЕГІЗІ» атты Қазақстан халқына жолдауының екінші бөлімінде, Президент АЗАМАТТАРДЫҢ ҚҰҚЫҚТАРЫ МЕН ҚАУІПСІЗДІГІН ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУ, яғни сот және құқық қорғау жүйесіндегі күрделі реформалар – азаматтарымыздың құқықтарын қорғаудың және олардың қауіпсіздігін күшейтудің негізгі факторы делінген.

Соттардағы цифрлік технологияның мүмкіндіктерін таныстыру мақсатында, Атырау қалалық сотында Атырау облыстық сотының судьясы А.У.Салихованың, Атырау облысы заң консультанттары палатасы өкілдерінің, «Атамекен» Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілі О.Рзабековтың, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Құқықтану» мамандығының студенттерінің қатысуымен оқу-семинар шарасы өткізілді. Семинарда Атырау қалалық сотының төрағасы міндетін атқарушы Н.А.Искакова сот жүйесін жаңғыртуда атқарылып жатырған шаралардың басты мақсаты - сотқа деген ел сенімін арттыруға, дауларды сотқа дейін реттеуге, озық электронды қызметті көрсетуге, соттардың жұмысына заманауи форматты енгізуге мүмкіндіктер беруге бағытталғандығын атап өтті.

Шара барысында кеңсе меңгеруші Э.К.Тулепбергенова қатысушыларға сот жүйесіне іске қосылған «Сот кабинеті» электрондық сервисі және «Виртуалды сот» жобасы аясында қолданысқа енгізілген «TruеConf» мобильді қосымшасын қалай қолдану керектігін тәжірибе жүзінде көрсетті.

Кездесудің соңында студенттер соттағы «Татуластыру кабинетінде», «Отбасы сот» кабинетінде, «Фронт-офисте», аудио, бейне құрылғыларымен жабдықталған сот отырысының залдарымен танысып білім алушыларға қажетті мәліметтерді алды.

АЛҒЫС АЙТУ КҮНІ ҚАРСАҢЫНДА КОНКУРС ЖАРИЯЛАНАДЫ

28 Фев 2020 15

Көктемнің алғашқы күнімен тұспа-тұс келетін 1 наурыз елімізде жалпыхалықтық мереке - Алғыс айту күні.
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлықтарымен Қазақстан халқы Ассамблеясы құрылған күн – 1 наурызды жыл сайын барлық этностардың бір біріне және мейірбандық танытып, ол адамдарды өз туғанындай қабылдаған қазақтарға Алғыс айту күні ретінде атап өту елімізде   дәстүрге айналды.

Студенттер арасында ашық турнир өтті

27 Фев 2020 170

Университетіміздің спорт мәдени кешенінде Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 – жылдық мерей тойына орай «Гір спорты мен қол күрестен» студент, жастар (ұлдар, қыздар) арасында ашық турнир өтті.

Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу өтті

26 Фев 2020 34

Бүгін Көптілді білім беру факультетінің ұйымдастыруымен академиялық ұтқырлық бағдарламасымен Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу шарасы өтті.

Ресейден келген ноғай суретші журналистика кафедрасының студенттеріне сұхбат берді.

24 Фев 2020 11

Бүгін журналистика кафедрасының студенттері графикалық иллюстратор Алибек Қойлақаевпен кездесті.

Олимпиада жеңімпаздары анықталды

24 Фев 2020 59

21 ақпан күні «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығына орай дәстүрлі    Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің ұйымдастыруымен «ТАРИХ ТҰҢҒИЫҒЫНДА» атты тарихшылардың мектеп оқушылары арасында пәндік олимпиадасы өтті.