Студенттер Билер кеңес ұйымымен кездесті

1 қараша 2019 жылы Атырау облыстық сотының бастамасымен өлкенің зиялы қауымы, абыройлы азаматтары және сот ардагерлерінен құрылған Атырау облысының Билер кеңесінің ұйымы Құқықтану мамандығының студенттерімен кездесу ұйымдастырылды.

Кездесуге қоғам және мәдениет қайраткері, Билер кеңесінің мүшесі Кенжеғалиев Абат Кенжеғалиұлы., Қоғам қайраткері, Билер кеңесінің мүшесі Қосыбаев Кеңес Темірұлы., доғарыстағы судья, билер кеңесінің мүшесі Жумалиева Сағима Қильманқызы қатысты.

Кездесу барысында Жоғарғы соттың бастамасымен бастау алып отырған билер кеңесінің маңыздылығын түсіндіре отырып, қазақ елінің тарихында билер соты ерекше орын алатыны жөнінде сөз қозғап, қазақ хандығы құрылғаннан кейін, Тәуке хан тұсында билер соты, өзінің дамуының шыңырау шегіне жеткендей болғанын, билер соты осы кезеңде дараланып, мемлекеттің сыртқы және ішкі саясатының маңызды мәселелерін шешетін органға айналғанын, егер бабалар ізімен билер кеңесін жаңғырта алсақ бұл жағдай ұлттық тәрбие, тәртіп, ағайынның ауызбіршілігі, тағы басқа салаларда да өзгелерге үлгі болатынын айтып өтті. Билер Кеңесінің негізгі қызметі елдегі қалыптасқан ахуалды саралап, дауласу деңгейін азайтуға септігін тигізу, Сол арқылы бабалар мұрасын қайта жаңғырту болып табылатындығын студент жастарға жеткізе білді.

Кездесуге қатысқан факультет профессор-оқытушылар құрамы және студенттер жаңадан құрылып жатқан билер кеңесі туралы ой-пікірлерін ортаға салып, сұрақтар қойылып, түрлі ұсыныстар білдіріп, бастаманы толығымен қолдайтындарын жеткізді.