Абылай - қола медаль иегері

1-2 қараша күндері Ресейдің Казань қаласында белбеу күресінен ерлер мен әйелдер арасында XVII Әлем чемпионаты өтті.

40-қа жуық мемлекеттен 200-ден аса спортшы қатысқан жарыста ел намысын атыраулық спортшы, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің дене шынықтыру және спорт мамандығының 3 курс студенті Абылай Амандық қорғаған болатын.

Классикалық стиль бойынша сынға түскен жерлесіміз аса ауыр салмақ дәрежесінде төрт кездесу өткізіп, әлемдік сынның қола жүлдесін жеңіп алды.

Абылай іріктеу кезеңдерінде Ресей, Тәжікстан және Әзірбайжан елдерінің өкілдерін ұтса, жартылай финалда тағы бір жарыс қожайынына есе жіберіп, қола жүлдеге ие болды.

Айта кету керек, атыраулық спортшы 2017 жылы Астанада өткен әлем чемпионатында да қола жүлдегер атанған болатын.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 69

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 116

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 46

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 70

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.