Оқы да, өзгеге ұсын

Қазақстан Республикасы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агентігінің Атырау облысы бойынша департаменті  Атырау «Адалдық алаңы» Жобалық кеңесімен, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетімен, Ғ.Сланов атындағы облыстық ғылыми-әмбебап кітапханасымен бірлесіп   оқырмандар арасында кітап оқуды насихаттау, оқуға деген қызығушылығын арттыру, рухани мәдениетін көтеру мақсатында «Өзің оқы да, өзгеге ұсын» атты тақырыпта буккросинг жобасын ұйымдастырды.

Жобаның негізгі идеясы - өзара кітап алмасу. Кез-келген адам оқыған қызықты кітаптарын буккроссинг сөрелеріне қойып, орнына сол сөреден өзі оқымаған кітапты алып кете алады.
Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылым жөніндегі проректоры С.Н.Идрисов студенттерге бүгінгі технологиялар қаншалықты қарқынды дамып жатса да, рухани байлық кітапта екендігін түсіндірді.
Қазақстан Республикасы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агентігі департаментінің бөлім басшысы Ж.Ж.Қаражанов осы жобаны ұйымдастыруға ат салысқан ұжымдарға ризашылығын білдіре отырып, білімнің кітап арқылы берілетінін, кітаптың адам өміріндегі маңыздылығына тоқталды.
Ардагер ұстаз, педагогика ғылымдарының кандидаты Ш.Н.Нағимов орыс классиктері шығармаларының ерекшеліктері мен құндылықтары туралы өз пікірін білдірді. «Адалдық алаңы» Жобалық кеңесінің жетекшісі А.Д.Адиева бұл жобаның алдағы уақытта да жоғары оқу орындарында ұйымдастырыла беретіндігін айта келіп, оқырмандарды белсенділікпен қатысуға шақырды.
Шара барысында қазақ әдебиеті классик ақындары шығармаларынан викториналық сұрақтар қойылып, қатысушылар сұрақтарға жауап берді