Ғажайып оқулықтар

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кітапханасы мен көп тілді білім факультетінің бірлескен іс-шарасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасымен 2019 жылы мемлекеттік тілге аударылған 30 кітапты талқылауға арналған кездесу өтті.

Профессор-оқытушылар, кітапхана қызметкерлері мен студенттер қатысқан шара қазақ тіліне аударылған әлемдік үздік оқулықтарды таныстыру және оқу үдерісінде қолдану деңгейін көтеру мақсатында ұйымдастырылды.

Жиын барысында филология ғылымдарының докторы, профессор Қ.Жүсіп, филология ғылымдарының кандидаттары Ж.Балтоғаева, Г.Жұмабаева, сондай-ақ филология магистрі А.Дәулетова, филология мамандығының 4-курс студенті З.Шакиров «Әдебиет теориясы» кітабының құндылығы туралы өз ойларын ортаға салды.

Профессор-оқытушылар кітаптың оқу бағдарламасына қажеттілігі туралы ұсыныстарын айты. Шара барасында көп тілді білім беру факультетінің деканы, филология ғылымдарының кандидаты Айгүл Султангубиева қазақ тіліне аударылған оқулықтардың ерекшеліктеріне тоқталды.