ҚР Білім және ғылым министрі Атырау университетінде

Бүгін ресми сапармен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне ҚР Білім және Ғылым министрі А.Аймағамбетов келді.

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі Атырау университетінің мұражайынан бастап, «I SРАСЕ» - коворкинг және бизнес инкубатор жобасының жұмысымен және екі компоненттен тұратын, ағылшын тілін үйренуге арналған инновациялық «Еnglish Оnly Space» орталықтарының жұмысымен танысты.

Асхат Қанатұлы университетіміздің профессор-оқытушылар құрамымен және студенттермен кездесуінде: - Білім алудың қолжетімділігін арттыру және нарықтың сұранысына сай мамандарды дайындау үшін қолдан келген жұмыстарды атқарып жатырмыз. Бүгінгі таңда қажетті білім беру бағдарламаларымен қамтамасыз ету бойынша барлық мүмкіндіктер қарастырылып, тиісті тапсырмалар орындалуда, -деді.

Одан әрі жиынға қатысушылардың сұрақтарына жауап беріп, білім және ғылым саласының өзекті мәселелері талқыланды.

Асхат Қанатұлы «Болашақ мамандықтар бойынша мамандарды даярлау және қайта даярлау, техникалық мамандықтарға бөлінетін гранттарды көбейту, еңбек нарығындағы өзгерістерді және цифрландыру мен автоматтандыру жаңалықтарын ескере отырып, қажетті дағдыларды үйрету қажет» деп сөзін нақтылады.

Сондай-ақ, студенттердің мүддесі, сапалы білім берумен қатар саналы тәрбие беру мәселесі де кеңінен сөз болды.

ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

29 Май 2020 5

Құттықтау сазды бағдарламасының осы аптадағы шығарылымы 25 - 31 мамыр аралыгындағы дүниеге келген әріптестерімізді құттықтауға арналды.

«ӨТКЕНДІ ЕСТЕ САҚТАЙМЫЗ» атты эссе байқауы өтті

29 Май 2020 31

ХХ ғасырдағы саяси қуғын-сүргін - мыңдаған жазықсыз адамдардың қаны мен көз жасына суарылған тарихымыздың шерлі беттерінің бірі екендігі шындық.

«Ұлы даланың ұлы ақыны - Абай!»

28 Май 2020 35

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ халқының ұлы ақыны, ағартушысы Абай Құнанбайұлының 175 жылдық мерейтойына арналған тәрбиелік шара онлайн түрде өтті.

Жаңа ахуал білім және ғылым жүйесін түбегейлі реформалауды талап етеді

28 Май 2020 46

Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің үшінші отырысы пандемияға байланысты онлайн-форматта өтті. Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев төрағалық еткен жиында адам капиталын дамыту, білім беру, денсаулық сақтау мәселелері талқыланды.