Халықаралық экспедиция мүшелері Құрманғазы кесенесіне зиярат етті

Жошы Ұлысы – Алтын Орда астаналары «Сарайшық – Сарай-Бату – Сарай Берке қалалары ізімен» атты халықаралық ғылыми-зерттеу, туристік экспедициясы Ресейдің Астрахань облысы, Володар ауданы, Алтынжар ауылындағы «Құрманғазы» өңірлік мәдени орталығында болды.

Ұлы күйші Құрманғазы Сағырбайұлының кесенесіне зиярат етіп, құран бағыштады.Сонымен қатар мәдени орталық қызметімен танысып, өзара ынтымақтастық жөнінде пікір алмасты.
Айта кетейік, ұлы күйшінің басына 1996 жылы тұрғызылған кесене де, 2005 жылы Алтынжар ауылында ашылған мәдени орталық та Қазақстанның күшімен салынған. Киіз үй формасындағы үш ғимараттан тұратын орталық кешенін Атырау, Батыс Қазақстан және Маңғыстау облыстары тұрғызған. Мұнда қазір музей, саз мектебі және қонақ үй кешені жұмыс істейді.
- Атамыздың басына кесене көтерілген соң алыс-жақыннан арнайы келушілер көбейді. Меймандарды қабылдап алатын қонақүй қажеттігі білінді. Қазір Құрманғазы атындағы өңірлік мәдени орталық Астрахань облысында ғана емес, алыс-жақын шетелдерге де танымал нысанға айналды. Қазақстан, соның ішінде Атырау облысы былтыр орталық ғимараттарына күрделі жөндеу жүргізіп берді, - дейді мәдени орталық директоры Амангелді Әбілғазиев.
Бүгін экспедиция мүшелері Астрахань облыстық тарихи-өлкетану музейінде болып, Сарайшық тарихынан сыр шертетін шағын көрме ұйымдастырмақ. Сосын Алтын Орда хандары жерленген делінетін Лапас көне қорымын және Сарай Бату шаһарының орнын аралайды.

Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу өтті

26 Фев 2020 11

Бүгін Көптілді білім беру факультетінің ұйымдастыруымен академиялық ұтқырлық бағдарламасымен Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу шарасы өтті.

Олимпиада жеңімпаздары анықталды

24 Фев 2020 27

21 ақпан күні «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығына орай дәстүрлі    Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің ұйымдастыруымен «ТАРИХ ТҰҢҒИЫҒЫНДА» атты тарихшылардың мектеп оқушылары арасында пәндік олимпиадасы өтті.

«Ұлы Дала батыры – Тайманның ұлы Исатай» жинағы жарық көрді

24 Фев 2020 21

2020 жылдың 19 ақпан күні Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Рухани жаңғыру» кеңсесінде  «Мәңгілік ел» ғылыми-зенрттеу орталығының ғылыми қызметкері, қауымдастырылған профессор, ҚР Тарих және қоғамтану ғылымдары Академиясының академигі Аманкелді Шамғоновтың «Ұлы Дала батыры – Тайманның ұлы Исатай» атты кітабының тұсаукесер рәсімі өтті.

Қоғамды басқарудағы технологиялар мен кәсіби этика пәнінен «Мемлекеттік және муниципалды қызметкерлердің кәсіптік этикасы» тақырыбындағы қонақ дәрісі өтті

21 Фев 2020 6

2020 жылдың 21 ақпан күні «Менеджмент» кафедрасында 6В04103 – Экономика және мемлекеттік басқару мамандығының 1 курс студенттеріне пәні бойынша қонақ дәрісі өткізілді.

«Мемлекеттік қызмет мемлекеттік басқарудың құқықтық институты ретінде» тақырыбындағы қонақ дәрісі өтті

21 Фев 2020 5

2020 жылдың 21 ақпанында сағат 10.30-да «Менеджмент» кафедрасында 5В051000–Мемлекеттік және жергілікті басқару мамандығының 3 курс студенттеріне пәні бойынша қонақ дәрісі өткізілді.