Халықаралық экспедиция мүшелері Құрманғазы кесенесіне зиярат етті

Жошы Ұлысы – Алтын Орда астаналары «Сарайшық – Сарай-Бату – Сарай Берке қалалары ізімен» атты халықаралық ғылыми-зерттеу, туристік экспедициясы Ресейдің Астрахань облысы, Володар ауданы, Алтынжар ауылындағы «Құрманғазы» өңірлік мәдени орталығында болды.

Ұлы күйші Құрманғазы Сағырбайұлының кесенесіне зиярат етіп, құран бағыштады.Сонымен қатар мәдени орталық қызметімен танысып, өзара ынтымақтастық жөнінде пікір алмасты.
Айта кетейік, ұлы күйшінің басына 1996 жылы тұрғызылған кесене де, 2005 жылы Алтынжар ауылында ашылған мәдени орталық та Қазақстанның күшімен салынған. Киіз үй формасындағы үш ғимараттан тұратын орталық кешенін Атырау, Батыс Қазақстан және Маңғыстау облыстары тұрғызған. Мұнда қазір музей, саз мектебі және қонақ үй кешені жұмыс істейді.
- Атамыздың басына кесене көтерілген соң алыс-жақыннан арнайы келушілер көбейді. Меймандарды қабылдап алатын қонақүй қажеттігі білінді. Қазір Құрманғазы атындағы өңірлік мәдени орталық Астрахань облысында ғана емес, алыс-жақын шетелдерге де танымал нысанға айналды. Қазақстан, соның ішінде Атырау облысы былтыр орталық ғимараттарына күрделі жөндеу жүргізіп берді, - дейді мәдени орталық директоры Амангелді Әбілғазиев.
Бүгін экспедиция мүшелері Астрахань облыстық тарихи-өлкетану музейінде болып, Сарайшық тарихынан сыр шертетін шағын көрме ұйымдастырмақ. Сосын Алтын Орда хандары жерленген делінетін Лапас көне қорымын және Сарай Бату шаһарының орнын аралайды.

«JAS QALAM» ЖАС ЖУРНАЛИСТЕР ФОРУМЫ ӨТТІ

14 Окт 2019 16

11 қазан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  республикалық «JAS QALAM»  жастар журналистикасын дамыту жобасының форумы өтті.

Х.Досмұхамедов атындағы АМУ-дағы Эразмус күндері

11 Окт 2019 75

2019 жылдың 10-11 қазан аралығында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Эразмус күндері өтуде.

«Ағаш отырғызу» акциясы өтті

11 Окт 2019 46

Айналаны көгалдандыру – жалпыға ортақ ізгі міндет. Бүгін университетімізде "70 жылдыққа 70 нақты қадам" жобасы аясында «Ағаш отырғызу» акциясы өтті.

ҚР Білім және ғылым министрі Атырау университетінде

11 Окт 2019 82

Бүгін ресми сапармен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне ҚР Білім және Ғылым министрі А.Аймағамбетов келді.

Телеарнадағы ашық сабақ

10 Окт 2019 28

Таяуда "Атырау" телеарнасында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика  мамандығының 1 курс студенттеріне арналған ашық сабақ өтті.