Профессор-оқытушылар жолдауға пікір білдірді

Еліміздің қоғамдық-саяси өміріне тың серпін беретін жағымды жаңалықтар мен нақты тапсырмалар мемлекет басшысының жолдауынан бастау алады.

Сондықтан халық Президент жолдауын асыға күтеді. Қ.К.Тоқаевтың «СЫНДАРЛЫ ҚОҒАМДЫҚ ДИАЛОГ – ҚАЗАҚСТАННЫҢ ТҰРАҚТЫЛЫҒЫ МЕН ӨРКЕНДЕУІНІҢ НЕГІЗІ» атты жаңа жолдауын тыңдаған университеттің профессор-оқытушылар құрамы ел өміріне серпіліс беретін жағымды жаңалықтарға куә болды.

Жолдауды жан-жақты талқылап, өзара пікір алмасқан профессор-оқытушылар құрамы келер күнге үлкен үмітпен қарап отыр. Ең бастысы, олардың әрқайсысы Президент қойған тың міндеттерге үлес қосуға әзір.

Кенжеғұлов Бекет Зинешұлы,

физика, математика және ақпараттық технологиялар факультетінің деканы, техника ғылымдарының докторы, профессор:

-  ҚР Президенті Қ.К.Тоқаевтың халыққа жолдаған жолдауын тыңдадық. Жолдаудың негізгі бағыттары бұған дейін Елбасы ұсынған 2050 жылға дейінгі ұзақ мерзімді даму стратегиясына және Ұлт Жоспарына сәйкес бірқатар құрылымдық міндеттерді іске асыруға бағытталған. Біріншіден, идеология туралы, әсіресе «NurOtan» партиясының қазіргі беделі, негізгі бағыты халықтың ішінде рухани тәрбие мен идеология қалыптастыру, сондай-ақ көптеген мәселелерді халықпен санасу керектігі сөз етілді. Тағы бір айта кеткені, соңғы кезде көп қозғалып жүрген митинг мәселесі.
Сонымен қатар, білім беру сапасын жақсартуға аса мән берілді. Сөйлеген сөзінде келесі жылдан бастап ұстаздардың жалақысы 25 пайызға өсетіндігін де еске салды. Сонымен қатар Қазақстан Президенті Қазақcтан халқына жолдауы кезінде жерді сату мәселесіне де тоқталды. Сондай-ақ шикізатқа байланған менталитеттен бас тартып, экономиканы әртараптандыру қажеттігін айтты.