Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

Тимур  - «Тілдарын» жеңімпазы

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Атырау облыстық Тілдерді дамыту жөніндегі басқармасының қолдауымен, "Жеті Жарғы" қоғамдық қорының ұйымдастыруымен өткен шарада Атырау облысының жоғары жəне арнаулы білім беретін оқу орындарынан бөлек шетелдік университеттерден 18-22 жас аралығындағы үш тілді  жетік меңгерген 9 адам сайысты. Үміткерлер экранда көрсетілген суреттің мазмұнын үш тілде баяндап, берілген мәтінге ілеспе аударма жасады, кейін мемлекеттік тілде эссе жазудан сынға түсті.  Бұл сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен «Физика, математика және ақпараттық технологиялар» факультетінің, математика мамандығының 3-курс студенті Мұхамбеталиев Тимур жəне «Көптілді білім беру» факультетінің екі шетел тілі мамандығының 4-курс студенті Ғилатова Шаттық қатынасып, нəтижесінде Мұхамбеталиев Тимур 1-орын иеленіп, республикалық олимпиадаға жолдама алды.
Дереккөз: AtyrauTV

Облыстық көркемсөз байқауының жеңімпаздары анықталды

14 Фев 2020 109

Ұлы ақын, ағартушы, қазақ жазба әдебиетінің  негізін қалаушы, философ, композитор, аудармашы қазақ қоғамының реформаторы Абай Құнанбайұлы алты алаштың, иісі қазақтың мақтанышы.

«Мемлекеттік қызмет мектебі» өз жұмысын жалғастыруда

14 Фев 2020 11

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Атырау облысы бойынша департаментінің басшылығымен «Мемлекеттік қызмет мектебі» жас көшбасшыларды оқыту, мемлекеттік қызметке дарынды, талантты болашақ мамандарды тарту және мемлекеттік мекемелерде тағылымдамадан өткізу мақсатымен оқытуды бастап кетті.

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында жаңа оқулықтармен таныстыру шарасы өтті

13 Фев 2020 53

Бүгін әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының оқытушылары Ө.Қ.Бекежан мен Р.Б.Ертелееваның ұйымдастыруымен «инновациялық білім беру» және «физика, математика және ақпараттық технологиялар» факультетінің 1 курс студенттеріне «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 100 жаңа кітап бойынша «философия» пәніне арналған оқулықтармен таныстыру шарасы өтті.

«ҚАЗАҚТЫҢ АБЫЗ АДАМЫ» әдеби кеш өтті

12 Фев 2020 42

Ұлыларымызды ұлықтап, даналарымызды төрге оздыру – халқымыздың мерейін үстем ететін игілікті дәстүр.

Президент Қазақстандағы Волонтерлар қозғалысының құрметті елшісі атанды

12 Фев 2020 13

Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев Қазақстандағы Волонтерлар қозғалысының құрметті елшісі атанды.