Меморандумға қол қойылды

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

16 шілдедегі кездесу барысында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры м.а., п.ғ.к., профессор Жарасова Г.С., Атырау облысының полиция бөлімінің бастығы, полиция полковнигі Умбетқалиев К.Б., М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институтының меңгерушісі, заң ғылымдарының кандидаты, профессор, полиция полковнигі А.М. Сайтбеков арасында үш жақты меморандумға қол қойылды.

Меморандумның мақсаты жастарға кәсіби бағдар беру, қылмыстың алдын-алу және болашақ заңгерлерді тәжірибеге бағдарланған оқытуды қамтамасыз ету болып табылады. Сондай-ақ, оқу жылының басынан бастап Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында заңнама және тәртіпке оқыту орталығы ашылады, оның міндеттері ынтымақтастық және ішкі істер органдарының жұмысына деген қызығушылықты арттыру, Атырау қаласындағы Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің заң факультеті студенттерінің заң мектебінде бастауыш кәсіптік даярлықтан өтуіне ықпал ету.

Бұл бастама болашақ мамандардың кәсіби және әлеуметтік бейімделуі бойынша білім беру мекемелері мен жұмыс беруші арасындағы тығыз ынтымақтастықтың нәтижесі болып табылады. Білім алушылар оқу үрдісінің алғашқы кезеңдерінде полиция қызметкері ретінде жұмысқа қосыла алады.

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 10

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 16

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 175

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 145

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.