БІЗДІҢ ҚАЛАДА 109 СТУДЕНТКЕ "ЗАПАСТАҒЫ ЛЕЙТЕНАНТ" АТАҒЫ БЕРІЛЕДІ

1 шілде мен 6 тамыз аралығында Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде әскери кафедра студенттерімен оқу-жаттығу жиыны өткізілуде. Бүгінгі таңда әскери жиындар Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Бас штаб бастығы бұйрығының талаптарына сәйкес өтуде.

Жиын кезінде студенттер әскер қызметін ұйымдастыру және бөлімшелерде қауіпсіздік пен құқықтық тәртіпті қолдануды қамтамасыз ету, арнайы үгіт насихатты ұйымдастыру, дене шынықтыру дайындығы мен спортты ұйымдастыру, барлауды ұйымдастыру жөніндегі іс-шараларды жүргізумен танысады.
Жиын студенттердің әскери дайындығының қорытынды кезеңі болып табылады. Олар теориялық сабақтар барысында алған білімдерін тәжірибеде жүзеге асырады. Бұл қарулы күштер үшін оқытылған жұмылдыру ресурсын дайындау тұрғысынан маңызды. Университеттің әскери кафедрасының қабырғасында болашақ офицерлерді дайындайды. Әскери жиын аяқталғаннан кейін оларға "запастағы лейтенант"әскери атағы беріледі. Болашақта университетті бітіргеннен кейін, егер олар ҚР Қарулы Күштерінде қызмет етуді шешсе, онда оларға лейтенант әскери атағы беріледі.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 33

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 40

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 122

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.

1776 түлек тәмамдады

3 Июл 2019 230

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің түлектеріне диплом табыстау салтанатты кеші болып өтті.