Журналистерге арналған дөңгелек үстел өтті

Кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 28 маусым – «Байланыс және ақпарат қызметкерлері күніне» арналған дөңгелек үстел өтті. Оған жергілікті және республикалық БАҚ өкілдері қатысты.

Жиын барысында Әлеуметтік мәселелер және жастар саясаты жөніндегі проректор Қойшығұлова Ләйлә Ерболатқызы журналистерді университетіміздің медиа саясатымен таныстырып, бірлескен іс-шаралар жоспарланды. Сондай-ақ, Ләйла Ерболатқызы Атырау облысындағы білім мен ғылымның қара шаңырағы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің тыныс-тіршілігіне арналған мазмұнды мақалалар, ғалымдардың қоғамдағы маңызды мәселелер жөніндегі пікірлері БАҚ беттерінде ұдайы жарияланып отырғанын айта кетті. 2019 жылдың басынан бастап маусым айына дейінгі есеп бойынша облыстық «Атырау» газетіне 19, «Прикаспийская коммуна» газетіне 4, республикалық «Айқын» газетіне 2 мақала жарияланса, университетте өткізілген шаралар «Қазақстан-Атырау» телеарнасынан 23 рет көрсетілді.Осыған орай, аталмыш жиында жыл басынан бері университетімізде өткен барлық шараларға ақпараттық қолдау білдіріп, газет, телеарналарға жариялаған журналистер алғыс хатпен марапатталды. Университеттің журналистика кафедрасының меңгерушісі, қауымдастырылған профессор Мәншүк Тынышқалиқызы жергілікті БАҚ-пен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетімен бірлескен жобалар туралы сөз қозғады. Соңғы екі жыл ішінде «Журналистика» кафедрасының республика бойынша жеткен жетістіктерін баяндап, телеарна ішінен ашылып жатқан медиа аудиторияның болашақ тележурналистер дайындаудағы маңызын айта кетті. Республикалық «Қазақстан» ұлттық телеарнасының меншікті тілшісі Өнербек Жаңабаев өз тарапынан журналистика мамандарын дайындау ісінде әрқашан кәсіби қолдау көрсетуге дайын екенін, оқу жылынан бастап студенттерге айына екі рет шеберлік сағатын өткізуге келісім берді. Бұл жас журналистерге телеарнаның кәсіби мамандарынан білімдерін жетілдіріп қана қоймай, кәсіби өсуге қадам басады деп сенеміз. Келген қонақтар ризашылықтарын білдіріп, болашақта да университетпен тығыз байланыста жұмыс атқарамыз деп тарқасты.

Шетелдік ғалым дәріс оқуда

13 Ноя 2019 42

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің "Химия және химиялық технологиялар" кафедрасында шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы бойынша ғалым, қауымдастырылған профессор, ғылыми-техникалық қолданбалы орталықтың PhD докторы Артвина Коруха өз жұмысын бастады.

Мәңгілік ел жастары – индустрияға!

13 Ноя 2019 32

Бүгін университетімізде ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің тапсырысымен Елордамыз Нұр-Сұлтан қаласындағы «Зерттеуші» Республикалық ғылыми-білім беру орталығы Жастар жылына арналған әлеуметтік жобасы аясында «Мәңгілік ел жастары - индустрияға» («Серпін») жобасы шеңберінде студенттермен кездесу өтті.

Әділетті жеңісімен құттықтаймыз!

13 Ноя 2019 18

Аталмыш шара жастар жылы аясында "Азаматтық бастамаларды қолдау орталығы" КЕАҚ-ның гранттық жобасы қолдауымен Атырау облысы Жоғарғы оқу орындары арасында Жастар ісі жөніндегі комитет басшыларының арасында өткен болатын.
Әділетті жеңісімен құттықтап, республикалық  конкурста сәттілік тілейміз.

Ерлан ерледі

12 Ноя 2019 39

Таяуда Ақтау қаласында  Yessenov University ұйымдастыруымен Жастар жылы аясында Қазақстан мұнайының 120 жылдығына арналған «Университет – ой-пікірлер аймағы» Yessenov Forum өтті.  Аталмыш шараға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен тарих мамандығының 4-курс студенті Баймағамбетов Ерлан қатысып, осы форум аясында өткен ғылыми-тәжірибелік конференцияда «Рухани жаңғыру бағдарламасы – тапсырмаларды шешуге арналған жаңа бағыт» секциясы бойынша жүлделі І орынды иеленді.

Сүндет Байғожин шеберлігімен бөлісті

12 Ноя 2019 25

9-шы қараша күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  ҚР еңбек сіңірген қайраткері, Құрмет орденінің иегері, Астана Опера тетарының жетекші әншісі Сүндет Байғожин Музыка және өнер кафедрасының студенттері мен вокал оқытушыларына арналған шеберлік сыныбын өткізді.