Халық қасіреті – ел жадында

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

Конференция жұмысына АҚШ, Қырғызстан, Өзбекстан мемлекеттерінен ғалымдар қатынасты. Конференция барысында профессор А.Ахметтің жауапты редакторлығымен жарық көрген  шоқайтанушы ғалым, т.ғ.д., профессор К.Л.Есмағамбетовтың «Түркістандық тұтқындар» (Құжаттар мен материалдар жинағы). Туркестанские военнопленные: Сборник документов и материалов. – Алматы: «Арыс», 2019. – 296 б.) кітабының тұсаукесірі өтті.
Алматы облысының Жаңалық ауылында  халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференцияның екінші отырысы өтті. Конференция барысында т.ғ.д., профессор А.Ахмет репрессияға ұшыраған тұлғалардың қызметі мен өмірін зерттеу жөнінде баяндама жасады.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 33

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 40

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 123

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.

1776 түлек тәмамдады

3 Июл 2019 230

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің түлектеріне диплом табыстау салтанатты кеші болып өтті.