«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жиынды Атырау өлкесінің тарихы, археологиясы және этнографиясы ғылыми-зерттеу орталығының директоры, т.ғ.д., профессор - Сапанов С.Ж. жүргізіп, баяндамашылар қатарында ғалым-хатшы, п.ғ.к.-Тыныбаева Б.К , Қазақстан Халқы Ассамблеясы институтының директоры, т.ғ.д-Кыдыралина Ж.Ү, гуманитарлық пәндер кафедрасының аға оқытушысы, ф.ғ.к- Кенжегалиев А.А болды.
Баяндамашылар өз баяндамаларында  Елбасының "Әлеуметтік-экономикалық жаңғырту-Қазақстан дамуының басты бағыты" атты Жолдауының 10 бағыты бойынша кеңінен түсініктеме берді. Ғалым-хатшы, п.ғ.к.-Тыныбаева Б.К жолдаудағы  халықтың әлеуметтік тұрмысын, елдің экономикасын көтеруге себепші болатын 10 бағыт бойынша атқарылатын жұмыстарды саралап өтті. Қазақстан Халқы Ассамблеясы институтының директоры т.ғ.д-Кыдыралина Ж.Ү жолдауда халықты жұмыспен қамту, жаңа жұмыс орындарының ашылуы, тұрғын үй мәселелерін  шешу бағытын баяндаса, гуманитарлық пәндер кафедрасының аға оқытушысы, ф.ғ.к Кенжегалиев А.А рухани жаңғыру бағытына кеңінен тоқталып өтті.
Жиын соңында дөңгелек үстелге жиналған магистранттар мен оқытушылар пікір алмасып, өз ойларымен бөлісті.

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 40

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 25

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 28

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 17

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.