Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жиынға Қазақстанның әрбір облысынан және таяу мен алыс шетелдерден, атап айтсақ, Мәскеу, Грозный, Нальчик, Бішкек, Ташкент, Вена, Сеул қалалырынан, жетекші ғалымдар мен мамандар қатысты. Солардың қатарында форум аясында өткен әртүрлі шараларына Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ҚХА институтының директоры, тарих ғылымдарының докторы Ж.Ү. Қыдыралина қатысты. Ол 30 мамырда ҚР Ұлттық музейінде өткен ғылыми-практикалық конференциясында «Құпиясыздырылған тағдырлар»: арнайы мемлекеттік органдары мұрағатарындағы Қазақстанда 1920-1980 жж. ұлттық интеллигенция мен жастардың қуғын-сүргін тарихы туралы құжаттар» атты баяндама жасады. Конференция өткен соң ғалымдар астананың оқу орындары мен Достық ұйінде бейбітшілік дәрістер өткізді. 31 мамыр күні конференцияға қатысушылар Ақмола облысы Ақмол селосындағы «АЛЖИР» тарихи-мемориалды кешеңінде болып саяси қуғын-сүргін құрбандарына тағзым етті. Нұр-Сұлтан қаласы Абай даңғылындағы ашаршылық құрбандарына арналған мемориалында гүлдер қойылды. Форумға қатысушылары ҚХА өкілдері және жастармен бірге «Қазақ еліне мың алғыс» монументі алдында флэш-моб өткізді. Кешкісі жұртшылық Қ.Қуанышбаев атындағы Қазақ драма театры сахнасында Тбилиси қаласынан арнайы шақырылған орыс драма театрының орындауында «АЛЖИР» қойылымын тамашалады.

Жанна Қыдыралина, Нұр-Сұлтан қ.

"Kids University" балалар лагері ашылды

17 Июн 2019 5

Жазғы маусымның басталуына орай, лагерь алғашқы кезеңге 3 маусымнан бастап демалушыларды қабылдады. 10 күнге арналған жазғы лагерьге каникулдарын тиімді өткізуге келген 25 оқушы қатысты.Балалардың алғашқы күні салтанатты түрде студенттік билет алып, лагерьмен танысумен басталды.

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 97

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 102

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 37

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.