Біздің жастар білімге құштар

Шетелде қазақстандық жоғары білімнің экспорттық әлеуетін арттыру және шетелдік студенттерді ҚР-ЖОО на тарту мақсатында «Халықаралық бағдарламалар орталығы» Білім  және ғылым министірлігінің  қолдауымен Ресей Федерациясында «Қазақстанның  білім күндері» аясында білім беру  көрмелері мен кәсіптік бағдар беру жұмыстары  ұйымдастырылды.

Қазақстанның білім күндері, білім беру көрмесі кәсіптік бағдар беру жұмыстары 15-24 cәуір аралығында Ресей Федерациясының сегіз қаласында, атап айтар болсақ, Астрахань, Волгоград, Саратов, Самара,Оренбург,Орск, Челябинск,Омск қалаларында өтті.

Көрмеге Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен «Стратегиялық инновациялық және халықаралық даму» департаментінің маманы Р.Шотанова және Көптілді дайындық кафедрасының оқытушысы С. Тұржанова қатысты. Қазақстанның білім күндері аясында ұйымдастырылған білім беру көрмесіне Астрахань қаласындағы ҚР-ның консулы Шеккалиев Канат Магатұлы және Омск қаласының консулы Жусупбеков Конысбек Арынғазыұлы қатысып, болашақ ұрпақтың білімді болуы үшін бүгіннен бастап қам жасау керектігін қаперге берді. Аталған көрмеде ҚР- ның 12 жоғары оқу орны кәсіптік бағдар беру жұмыстарын жүйелі түрде жүргізіп, көпшіліктің көзайымына айналды. Ал, Ресей Федерациясы 10 мыңға жуық жастарды көрмеге қатыстыруды қамтыған. Жалпы, жастардың білімге деген құштарлығы білім көрмесінде анық байқалды.

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 9

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 16

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 175

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 144

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 109

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды