«Тарихтан тағылым – өткенге тағзым»

Бұл тақырыпта бүгін, 27 мамырда,  Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 31 мамыр – Қазақстандағы  кеңес кезіндегі ашаршылық және саяси-қүғын қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған «дөңгелек үстел» өтті.

Шараға облыстың мемлекеттік органдар мен қоғамдық ұйымдардың басшылары, ғылыми-сарапшылық қауымдастығы, жоғарғы оқу орындарының профессорлік-оқытушылық құрамы мен студент жастары, Атырау облысы Қазақстан халқы Ассамблеясы жанындағы ғылыми-сараптамалық тобының мүшелері, этномәдени бірлестіктердің басшылары мен мүшелері, БАҚ өкілдері, саяси қуғын-сүргін құрбандарының ұрпақтары қатысты. Жиында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін туралы тарихи зерттеулердің жаңа бағыттары, аймақтық мемлекеттік мұрағатының саяси қуғын-сүргін тарихы бойынша деректерді жариялау жұмысы,халықтың қайғы-қасыреті туралы деректер мен естеліктерді кейінгі ұрпақтарға сақтап қалу мәселелері талқыланды. Ғылыми кеңес залында осы тақырапта кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 22

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 20

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 183

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 151

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 111

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды