«Тарихтан тағылым – өткенге тағзым»

Бұл тақырыпта бүгін, 27 мамырда,  Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 31 мамыр – Қазақстандағы  кеңес кезіндегі ашаршылық және саяси-қүғын қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған «дөңгелек үстел» өтті.

Шараға облыстың мемлекеттік органдар мен қоғамдық ұйымдардың басшылары, ғылыми-сарапшылық қауымдастығы, жоғарғы оқу орындарының профессорлік-оқытушылық құрамы мен студент жастары, Атырау облысы Қазақстан халқы Ассамблеясы жанындағы ғылыми-сараптамалық тобының мүшелері, этномәдени бірлестіктердің басшылары мен мүшелері, БАҚ өкілдері, саяси қуғын-сүргін құрбандарының ұрпақтары қатысты. Жиында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін туралы тарихи зерттеулердің жаңа бағыттары, аймақтық мемлекеттік мұрағатының саяси қуғын-сүргін тарихы бойынша деректерді жариялау жұмысы,халықтың қайғы-қасыреті туралы деректер мен естеліктерді кейінгі ұрпақтарға сақтап қалу мәселелері талқыланды. Ғылыми кеңес залында осы тақырапта кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Үміткерлер арасында дебат өтті

26 Сен 2022 26

Тәлімгерлік жоба тұжырымдамасы өз жұмысын бастады

26 Сен 2022 44