«Тарихтан тағылым – өткенге тағзым»

Бұл тақырыпта бүгін, 27 мамырда,  Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 31 мамыр – Қазақстандағы  кеңес кезіндегі ашаршылық және саяси-қүғын қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған «дөңгелек үстел» өтті.

Шараға облыстың мемлекеттік органдар мен қоғамдық ұйымдардың басшылары, ғылыми-сарапшылық қауымдастығы, жоғарғы оқу орындарының профессорлік-оқытушылық құрамы мен студент жастары, Атырау облысы Қазақстан халқы Ассамблеясы жанындағы ғылыми-сараптамалық тобының мүшелері, этномәдени бірлестіктердің басшылары мен мүшелері, БАҚ өкілдері, саяси қуғын-сүргін құрбандарының ұрпақтары қатысты. Жиында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін туралы тарихи зерттеулердің жаңа бағыттары, аймақтық мемлекеттік мұрағатының саяси қуғын-сүргін тарихы бойынша деректерді жариялау жұмысы,халықтың қайғы-қасыреті туралы деректер мен естеліктерді кейінгі ұрпақтарға сақтап қалу мәселелері талқыланды. Ғылыми кеңес залында осы тақырапта кітап көрмесі ұйымдастырылды.