Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

Фестивалдің негізгі мақсаты: "Серпін-2050" бағдарламасының маңызып түсіндіріп, осы жоба xақында білім беретін ЖОО-ын мектеп түлектеріне таныстыру болды.

Фестивал Маңғыстау облысы, Мұнайлы ауданындағы 9 орта мектепте өтті. Оған Маңғыстау, Мұнайлы, Түпқараған, Қарақия аудандары мен Ақтау, Жаңаөзен қалаларынан келген мектеп мұғалімдері мен оқушылары қатысты. Фестивалге әр аудан, қаладан 400- ге жуық оқушылар келіп, қалғаны онлайн түрде танысты. Х.Досмұxамедов атындағы атындағы Атырау мемлекеттік университінен барған өкілдер, "Серпін-2050" әлеуметтік жобасын кеңінен насиxаттап, университетке оқуға шақырды.

Университет туралы маңызды мәліметтер беріп, оқуға түскен жағдайда қандай мүмкіндіктер барын, сонымен қатар ерекшеліктерін мәлімдеді.

Оқушылар Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен: "Физика-математика", "Шет тілі: екі шетел тілі" мамандықтарын таңдап және "Қазақ тілі мен әдебиеті», "Бастауышта оқыту педагогикасы мен әдістемесі", "Педагогика және псиxология" мамандықтарына қызығушылық танытты.

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 21

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 27

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 42

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 44

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 70

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.