Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Конференцияның негізгі мақсаты: Президенттік басқару нысанын және Қазақстандағы президенттік сайлауды қазіргі жағдайда дамыту туралы; Қазақстандағы саяси сайлауды талдау, Қазақстанның партиялық – саяси жүйесінің жағдайы мен дамуы, инновациялық қоғамдастық және партиялық құрылыс саласындағы ынтымақтастық туралы ой бөлісу болды.

Конференция модераторы: Х.Досмұхамедов   атындағы   Атырау мемлекеттік универсиетінің ректоры, химия ғылымдарының докторы, профессор, Атырау облыстық маслихат депутаты,«Бірлік» бастауыш партия ұйымының төрағасы - Талтенов Абзал Ахатұлы болды.

Баяндама жасағандар қатарында - «Қазақстан тарихы және дүние жүзі тарихы» кафедрасының меңгерушісі, тарих ғылымдарының докторы, «Нұр Отан» партиясы облыстық филиалы жанынан құрылған «Саясаттанушылар» орталығының төрағасы, съезд делегаты Бердіғожин Лесқали Базарғалиұлы, «Атырау өлкесінің тарихы, археологиясы және этнографиясы ғылыми-зерттеу» орталығының директоры, саясаттану ғылымдарының докторы, «Саясаттанушылар» орталығының төраға орынбасары, съезд делегаты - Сапанов Сайпулла Жұмабайұлы, Әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының қауымдастырылған профессоры, философия ғылымдарының докторы - Бекежан Өмірбек Қадырханұлы және Университет жастары атынан Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің Тарих мамандығының 3 курс студенті, белсенді жас Баймағамбетов Ерлан Русланұлы болды.

Конференция соңында модератор: Талтенов А.А. «Сіздерді, зиялы қауым, студент-жастар қоғамның алдыңғы қатарлы мүшелері және еліміздің патриоттары ретінде сайлау алды жұмыстар мен партияның стратегиясын іске асыруда белсенді болуға шақырамын»,-деп сөзін аяқтады.

Конференцияға университет ғалымдары, факультет, бөлім басшылары, студенттер, магистранттар қатысып, күн тәртібіндегі сұрақтар толық қарастырылып, конференция мәресіне жетті.