ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Шараға Атырау облысы әкімі аппаратының Қазақстан халқы Ассамблеясы Хатшылығы, «Қоғамдық келісім» МКМ, облыстық тарихи-мәдени ескерткіштерді қолдау инспекциясының, облыстық тарихи-өлкетану мұражайының басшылықтары, Атырау мұнай және газ университеті, Атырау инженерлік-гуманитарлық институтының профессорлар мен оқытушылары, студенттер, магистранттар, ҚХА ғылыми-сарапшылық топ мүшелері қатысты.

Шараны кіріспе сөзімен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылым жөніндегі проректоры, профессор Идрисов Саламат Нұрмұханұлы ашты.

Жиында ортағасырлық «Ақтөбе-Лаэти» қалашығын зерттеуі туралы материалдар жинағымен Кораблев Андрей Александрович, «Былина» орыс этномәдени бірлестігінің төрағасы; Афанасьев Вячеслав Константинович, Атырау мұнай және газ университетінің профессоры, археолог, өлкетанушы; Гузиков Лев Львович, журналист, өлкетанушы, таныстырды.

Дөңгелек үстелді Қазақстан халқы Ассамблеясы институтының директоры, тарих ғылымдарының докторы, профессор Кыдыралина Жанна Үркінбайқызы жүргізді. Сонымен қатар модератор «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасының жаңа басылымдарына шолу жасады.

Ювала Ноа Хараридің «Sapins. Адамзаттың қысқаша тарихы» атты кітабы туралы пікірімен Сапарова Гульнара Адильбековна, зоология және жалпы биологиялық пәндер кафедрасының аға оқытушысы, биология ғылымдарының кандидаты бөлісті. Стивен Р. Ковидің «Жасампаз жандардың 7 дағдысы» кітабы туралы пікірін гуманитралық пәндер және өнер факультетінің деканы, тарих ғылымдарының кандидаты Қайрғалиева Гүлфайруз Қайрғалиевна білдірді.

Шара барысында жаңа кітаптардың көрмесі ұйымдастырылды.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 23

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 7

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 37

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 37

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.