СТУДЕНТТЕРІМІЗ ЖЕҢІС ТҰҒЫРЫНДА!

Л. Гумилев атындағы Еуразия ұлтттық университетінде студенттер мен магистранттар арасында XIV Халықаралық «Ғылым және білім-2019» атты конференция болып өтті. Конференция «Jastar jyly» -на  арналған  «Jastar» бағдарламасын жүзеге асыру іс-шаралар жоспары аясында өткізілді.

Ғылыми конференция экономика,филологияның өзекті мәселелері, жаратылыстану ғылымдары, механика және математика, тарих және археология секцияларын қамтыды. Еліміздің түкпір-түкпірінен келген жалпы саны 36 студент қатысқан   аталмыш сайыста университетіміздің қос бірдей филология мамандығының студенттері Ізбасаров Есенбай «Қазақ тіліндегі сөзойнатым құбылысы» (ғылыми жетекші ф.ғ.к., Салыхова А.З.) тақырыбымен жүлделі І дәрежелі дипломмен және Шакиров Заманбек «Латын графикасына көшудің өзекті мәселелері» (ғылыми жетекші ф.ғ.к. Елеуова А.С.) тақырыбы бойынша   жүлделі ІІІ дәрежелі дипломмен марапатталды. Ғылым бәсекесінде жүзден жүйрік, мыңнан тұлпар студенттерімізді дайындаған ғылыми жетекшілеріне зор алғысымызды білдіреміз.

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 8

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.