Ғылыми апталық аясында іс-шаралар жалғасуда

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  Ғылым күніне орай 2019 жылдың 8-12 сәуір аралығында
бірнеше іс-шаралар өткізу жоспарланып отыр.
"Жергілікті ландшафты зерттеу әдістемесі" тақырыбында Атырау облыстық өлкетану мұражайына экскурсиядан басталған ғылыми апталық аясында Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті «Биология және ауылшаруашылық пәндері» кафедрасының ұйымдастыруымен биология мамандығының 1-2 курс студенттерінің арасында «XXI ғасыр көшбасшылары» атты интеллектуалды ойын өткізді.

Ғылыми апталық жоспарына сәйкес өткізілген зияткерлік сайыс - студенттердің білімін одан әрі шыңдап, білім, ғылым жолына жаңашылдыққа тәрбиелеу және көшбасшылық қабілетін айқындауды мақсат етті. Сайыстың қызықты әрі тартысты өткені студенттердің белсенділік танытқанынан көрінді. Сайыс нәтижесінде алғырлық танытқан студенттер арасынан “ХХІ ғасыр көшбасшылары” анықталып, жеңімпаздарды марапаттау рәсімімен қорытындыланды.

Одан әрі апталық Ы.Алтынсарин атындағы Арқалық мемлекеттік педогогикалық институтының химия кафедрасы оқытушыларының ұйымдастыруымен «Қазіргі білім беру саласындағы оқытудың өзекті мәселелері» тақырыбындағы вебинармен жалғасты.

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 7

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.