АҚПАРАТ КҮНІ

2019 жылдың 1-4 наурыз күндері ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде кітапхана қорына жаңадан түскен әдебиеттер мен мерзімді басылымдарды насихаттау мақсатында «АҚПАРАТ КҮНІ» ұйымдастырылды.

Мақсаты: жоғары оқу орны білім беру үдерісінде кітапхана қызметін пайдаланушылардың ақпараттық мәдениетін қалыптастыру.

Кітап көрмесінде оқу процесіне, әр ғылым саласына байланысты кітаппен қамтылуы туралы кітапхана директоры м.а. З.Ибрашева, саны (тираж), басылымдарға сұраныс анықтау мақсатында мәліметті кітап қорын толықтыру және өңдеу бөлімінің меңгерушісі М.Айыпова, жаңашылдық (инновациялық) сұрақтарға әдіскер К.Озғанбаева толық мағлұмат берсе, оқырмандарға библиограф Г.Абдигазиева библиографиялық шолу жасады.

Кітап көрмесіне 87 атауымен әдебиеттер ұсынылып, 121-ден аса оқырман танысып, көрмедегі әдебиеттердің оқу бағдарламасына қажеттілігін атап өтті.

Ғылыми кітапхана

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 20

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 26

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 39

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 44

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 68

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.