Дзюдодан Қазақстан Республикасы чемпионаты өтуде

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Жайық спорт кешенінде 1999-2001 жылы туылған жастар арасында дзюдодан Қазақстан Республикасы чемпионаты өтіп жатыр. Жастар жылына және жас қазақстандықтар арасында спортты насихаттауға бағытталған жарысқа Қазақстанның түкпір-түкпірінен 500-ге жуық спортшы қатысуда.

Дзюдодан ҚР чемпионатын Атырау облысы әкімі Нұрлан Ноғаев ашып, қатысушыларға жеңіс тіледі.
Чемпионаттың алғашқы күнінде 55-60 келі салмақтағы, ал екінші күні 60, 66, 81 келі салмақтағы балуандар белдесті. Жарыс кезінде 66 келі салмақта өнер көрсеткен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Жаратылыстану факультетінің 1 курс студенті Ермек Амангелді чемпион атанды.
Бүгін сайыстың үшінші күнінде 90, 100, +100 келі салмақтағы балуандар бақ сынайды. Айта кету керек, дзюдодан республикалық чемпионат 5 наурызға дейін созылады. Жарыс қорытындысы бойынша дзюдодан Қазақстан Республикасының құрамасы жасақталады.

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 19

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 23

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 39

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 43

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 66

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.