«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес – бүгінгі күннің талабы»

Сыбайлас-жемқорлықпен күрестің негізгі қағидаларын сақтау және жүзеге асыру сыбайлас-жемқорлықпен күресте өте маңызды. Бұл қағиданың сақталуының кепілі азаматтардың өздерінің белсенділігі болып табылады, сыбайлас-жемқорлық үдерістерді бұқаралық ақпараттық құралдарында ғана емес, студенттердің өзіндік пікірі басты орында болуы шарт.

Осы мақсатта 1 наурыз күні Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университетінің ұйымдастыруымен «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес – бүгінгі күннің талабы» атты республикалық онлайн дөңгелек үстел өткізілді. Студентерді сыбайлас-жемқорлыққа қарсы қызметке тартуға, құқықтық сана мен құқықтық мәдениетті қалыптастыруды басты мақсат тұтқан республикалық деңгейде өткен дөңгелек үстелге Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті, М.Өтемісұлы атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік университеті және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті қатысты. Аталған университеттерден дөңгелек үстелге қатысқан 1 курс Қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының студенттері   «Сыбайлас-жемқорлық» деген ұғымға көзқарастарын білдіріп, өз мемлекетіне жауапкершілікпен қарау және әділдікке, адалдыққа тәрбиелену мақсатындағы ойларымен бөлісті. Сонымен қатар шарада Көптілді дайындық кафедрасының меңгерушісі Ж.М. Абдрахманова, Экономика және құқық факультетінің Құқықтану кафедрасының оқытушысы Ү.Ж.Қайрова және 1 курс ҚТӘ мамандығының топ кураторы Г.Б.Аяпова өз ойларымен бөлісіп, студенттерге сыбайлас жемқорлық туралы мәліметтер беріп, өз елінің патриоты болып, Тәуелсіз еліміздің болашағына адал қызмет етуге шақырды.

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 66

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 81

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 85

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 74

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 124