«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес – бүгінгі күннің талабы»

Сыбайлас-жемқорлықпен күрестің негізгі қағидаларын сақтау және жүзеге асыру сыбайлас-жемқорлықпен күресте өте маңызды. Бұл қағиданың сақталуының кепілі азаматтардың өздерінің белсенділігі болып табылады, сыбайлас-жемқорлық үдерістерді бұқаралық ақпараттық құралдарында ғана емес, студенттердің өзіндік пікірі басты орында болуы шарт.

Осы мақсатта 1 наурыз күні Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университетінің ұйымдастыруымен «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес – бүгінгі күннің талабы» атты республикалық онлайн дөңгелек үстел өткізілді. Студентерді сыбайлас-жемқорлыққа қарсы қызметке тартуға, құқықтық сана мен құқықтық мәдениетті қалыптастыруды басты мақсат тұтқан республикалық деңгейде өткен дөңгелек үстелге Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті, М.Өтемісұлы атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік университеті және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті қатысты. Аталған университеттерден дөңгелек үстелге қатысқан 1 курс Қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының студенттері   «Сыбайлас-жемқорлық» деген ұғымға көзқарастарын білдіріп, өз мемлекетіне жауапкершілікпен қарау және әділдікке, адалдыққа тәрбиелену мақсатындағы ойларымен бөлісті. Сонымен қатар шарада Көптілді дайындық кафедрасының меңгерушісі Ж.М. Абдрахманова, Экономика және құқық факультетінің Құқықтану кафедрасының оқытушысы Ү.Ж.Қайрова және 1 курс ҚТӘ мамандығының топ кураторы Г.Б.Аяпова өз ойларымен бөлісіп, студенттерге сыбайлас жемқорлық туралы мәліметтер беріп, өз елінің патриоты болып, Тәуелсіз еліміздің болашағына адал қызмет етуге шақырды.

Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

23 Май 2019 5

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

«Жастарды қолдау-болашаққа самғау»

23 Май 2019 4

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2019 жылы 17 мамырда Атырау қаласының «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қорында «Жастарды қолдау-болашаққа самғау» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 18

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 50

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.