«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес – бүгінгі күннің талабы»

Сыбайлас-жемқорлықпен күрестің негізгі қағидаларын сақтау және жүзеге асыру сыбайлас-жемқорлықпен күресте өте маңызды. Бұл қағиданың сақталуының кепілі азаматтардың өздерінің белсенділігі болып табылады, сыбайлас-жемқорлық үдерістерді бұқаралық ақпараттық құралдарында ғана емес, студенттердің өзіндік пікірі басты орында болуы шарт.

Осы мақсатта 1 наурыз күні Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университетінің ұйымдастыруымен «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес – бүгінгі күннің талабы» атты республикалық онлайн дөңгелек үстел өткізілді. Студентерді сыбайлас-жемқорлыққа қарсы қызметке тартуға, құқықтық сана мен құқықтық мәдениетті қалыптастыруды басты мақсат тұтқан республикалық деңгейде өткен дөңгелек үстелге Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті, М.Өтемісұлы атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік университеті және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті қатысты. Аталған университеттерден дөңгелек үстелге қатысқан 1 курс Қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының студенттері   «Сыбайлас-жемқорлық» деген ұғымға көзқарастарын білдіріп, өз мемлекетіне жауапкершілікпен қарау және әділдікке, адалдыққа тәрбиелену мақсатындағы ойларымен бөлісті. Сонымен қатар шарада Көптілді дайындық кафедрасының меңгерушісі Ж.М. Абдрахманова, Экономика және құқық факультетінің Құқықтану кафедрасының оқытушысы Ү.Ж.Қайрова және 1 курс ҚТӘ мамандығының топ кураторы Г.Б.Аяпова өз ойларымен бөлісіп, студенттерге сыбайлас жемқорлық туралы мәліметтер беріп, өз елінің патриоты болып, Тәуелсіз еліміздің болашағына адал қызмет етуге шақырды.

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 14

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 22

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 36

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 39

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 62

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.