ҚР Қоғамдық даму министрі Дархан Аманұлы университетімізде

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрі Дархан Аманұлы Қалетаевтың қатысуымен кездесу өтті.

Ардагерлер, ғылыми қауымдастық, азаматтық қоғам, БАҚ өкілдері қатысқан кездесуді облыс әкімінің бірінші орынбасары Серік Жамбылұлы жүргізіп отырды.
Атырау облысы әкімінің бірінші орынбасары Серік Шапкенов өз сөзінде: "Мемлекет басшысы Н.Назарбаевтың 2017 жылдың 12 сәуірінде жарияланған "Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру" бағдарламалық мақаласын жүзеге асыру аясында облысымызда жүйелі жұмыстар атқарылуда. Өңірде осы уақыт ішінде 6 арнайы жоба бойынша 253 жоба іске асырылды. Жобалар негізінен әлеуметтік инфрақұрылымдар құрылысы, тұрғындардың азаматтық белсенділігін арттыруға бағытталған жобалар, ұлттық салт-дәстүрлерімізді ұлықтау, жас ұрпаққа өлкеміздің ерекшеліктерін танытып, елімізге деген сүйіспеншілікті тәрбиелеуге бағытталған. Айта кететіндігі, осы жобаларға халықтың әлеуметтік ахуалын жақсарту үшін ірі компаниялар мен кәсіпкер-меценаттар белсенді қолдау көрсетуде" деді.
Өңірлік "Рухани жаңғыру" жобалық кеңсесінің жетекшісі Орынтай Биманова сөз алып, өңірде атқарылып жатырған жұмыстар жайында кеңінен ақпарат берді.
Одан әрі Қоғамдық даму министрі Дархан Аманұлы жалғап, Атырауда аталмыш бағдарлама аясында атқарылып жатырған игі істерге ризашылығын білдірді.
Кездесу барысында тарих ғылымдарының докторы, профессор, "Сарайшық" мемлекеттік тарихи-мәдени музей қорының" директоры Әбілсейіт Қапезұлы "Сарайшыққа сапар" орталығын ашу бойынша жасалып жатырған жүмыстармен бөлісті. "Елсана" руханият клубының жетекшісі Нұржан Мақсотұлы, "Туған жер" туризм және аймақтану клубының жетекшісі Гүлжан Елешова да жобалары негізінде атқараттар берді.
Бұл кездесу "Рухани жаңғыру" - қоғамдық сананы жаңғырту бағдарламасын жүзеге асырудағы келелі міндеттерді бірлесе орындауға бағытталған маңызды талқылау ортасы болды.

Арайлым БАҒЫТЖАНҚЫЗЫ

Ирандық профессор университетімізде

15 Ноя 2019 1

Шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы аясында 6 қарашадан бастап бізде қонақта Тарбиат Модарес университетінің (Тегеран қ.) қауымдастырылған профессоры Давуд Седигизаде (Davoud Sedigizadeh) - жасанды интеллект және машиналық оқыту саласындағы белгілі ғалым жұмысын бастады.

Ғылыми-практикалық дөңгелек үстел өтті

15 Ноя 2019 1

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейтойын қарсы алу алдында «Университетіміздің 70 жылдығына – 70 қадам» бағдарламасы аясында түрлі жұмыстар жалғасын табуда.

Оқытушылар кәсіби біліктілігін арттырды

15 Ноя 2019 3

Нұрсұлтан Назарбаевтың 2017 жылы 12 сәуірдегі «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласында «ХХІ ғасырдағы ұлттық сана туралы» және «Таяу жылдардағы міндеттер» арқылы болашаққа қадам басудағы бірнеше сатыларды қамтитын рухани құндылықтарымызға байланысты мәселелер Елбасының көзқарасы ретінде сараланған.

ТШО IT Департаментімен кездесу өтті

14 Ноя 2019 20

13 қарашада ТШО-ның IT департаменті El-Mogazi Raddi менеджері бастаған Бағдарламалық инженерия кафедрасының студенттеріне 9 IT бағыты яғни деректер ғылымы (Data science), бизнес-аналитика, киберқауіпсіздік, мәліметтерді басқару, бұлтты есептеулер, Agile, нақты уақыт режиміндегі деректерді визуализациялау және цифрландыруы бойынша кездесу өткізді. Бұл іс-шара университеттің 70-жылдығын атап өту аясында бағдарламалық инженерия кафедрасында жоспарланған болатын.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТА - ТЕҢГЕ КҮНІ

14 Ноя 2019 18

Қазақ елі үшін мән-маңызы жағынан беделі жоғары тұрған бір күн бар.