ҚР Қоғамдық даму министрі Дархан Аманұлы университетімізде

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрі Дархан Аманұлы Қалетаевтың қатысуымен кездесу өтті.

Ардагерлер, ғылыми қауымдастық, азаматтық қоғам, БАҚ өкілдері қатысқан кездесуді облыс әкімінің бірінші орынбасары Серік Жамбылұлы жүргізіп отырды.
Атырау облысы әкімінің бірінші орынбасары Серік Шапкенов өз сөзінде: "Мемлекет басшысы Н.Назарбаевтың 2017 жылдың 12 сәуірінде жарияланған "Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру" бағдарламалық мақаласын жүзеге асыру аясында облысымызда жүйелі жұмыстар атқарылуда. Өңірде осы уақыт ішінде 6 арнайы жоба бойынша 253 жоба іске асырылды. Жобалар негізінен әлеуметтік инфрақұрылымдар құрылысы, тұрғындардың азаматтық белсенділігін арттыруға бағытталған жобалар, ұлттық салт-дәстүрлерімізді ұлықтау, жас ұрпаққа өлкеміздің ерекшеліктерін танытып, елімізге деген сүйіспеншілікті тәрбиелеуге бағытталған. Айта кететіндігі, осы жобаларға халықтың әлеуметтік ахуалын жақсарту үшін ірі компаниялар мен кәсіпкер-меценаттар белсенді қолдау көрсетуде" деді.
Өңірлік "Рухани жаңғыру" жобалық кеңсесінің жетекшісі Орынтай Биманова сөз алып, өңірде атқарылып жатырған жұмыстар жайында кеңінен ақпарат берді.
Одан әрі Қоғамдық даму министрі Дархан Аманұлы жалғап, Атырауда аталмыш бағдарлама аясында атқарылып жатырған игі істерге ризашылығын білдірді.
Кездесу барысында тарих ғылымдарының докторы, профессор, "Сарайшық" мемлекеттік тарихи-мәдени музей қорының" директоры Әбілсейіт Қапезұлы "Сарайшыққа сапар" орталығын ашу бойынша жасалып жатырған жүмыстармен бөлісті. "Елсана" руханият клубының жетекшісі Нұржан Мақсотұлы, "Туған жер" туризм және аймақтану клубының жетекшісі Гүлжан Елешова да жобалары негізінде атқараттар берді.
Бұл кездесу "Рухани жаңғыру" - қоғамдық сананы жаңғырту бағдарламасын жүзеге асырудағы келелі міндеттерді бірлесе орындауға бағытталған маңызды талқылау ортасы болды.

Арайлым БАҒЫТЖАНҚЫЗЫ

«Тәңірге хат» жазған Асан ақын

21 Фев 2020 5

«Atyrau» газетінің бүгінгі санына Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректорының баспасөз хатшысы, ақын, журналист Асантемір Қаршығаұлының «Тәңірге хат» атты туындысының таныстырылымы насихатталған мақала жарық көрді.

«Nur Otan» партиясы Атырау қалалық филиалы төрағасы Атырау университетіндегі бастауыш партия ұйымы жұмысымен танысты

21 Фев 2020 14

Кеше «Nur Otan» партиясының Атырау қалалық филиалының төрағасы болып сайланған Бейбіт Мырзағалиев Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болып, «Бірлік» бастауыш партия ұйымының жұмысымен танысып, жастармен кездесті.

Қабылдау комиссиясы өз жұмысын жалғастыруда

21 Фев 2020 5

2020 жылдың 20 ақпан күні Х.Досмқхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің қабылдау коммиссия мүшелері Индербор ауданы мәдениет үйінде биылгы мектеп бітіруші түлектер,ата -аналар және ұстаздар қауымымен университетіміздің профессор -оқытушылар құрамы кездесу өткізіп оқушыларға кәсіби бағдар жұмысын жүргізді.

Ерікті болу - ерлік

21 Фев 2020 8

Өз еркімен қоғамға пайдасын тигізуді көздейтін еріктілердің қатары жыл санап артып келеді. Бүгінде әлем халқының 970 миллионы волонтер болса, оның ішінде әрбір сегізінші қазақстандық еріктілер қатарын толықтыруда.

ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

21 Фев 2020 3

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Абу Аманжан 52 келі және Жұмабай Парасат 62 келі салмақ дәрежесінде, Минск қаласында Беларуссия елі Президентінің жүлдесіне арналған самбо және жауынгерлік самбо күресінен халықаралық "А" санатты турнирінде ЧЕМПИОН атанса, жауынгерлік самбодан 57 келі салмақта Тусупов Серікжан күміс жүлдені еншіледі.