Махамбет атындағы сыйлықтың иегері атанды!

Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессоры Аманкелді Шамғонұлын республикалық Махамбет атындағы сыйлықтың лауреаты атануымен шын жүректен құттықтаймыз.

2003 жылы Махамбет батырдың 200 жылдығының ЮНЕСКО көлемінде атап өтілуі тұсында тағайындалған сыйлық биыл 15 жыл үзілістен кейін қайтадан жаңғыртылған болатын. Әріптесіміз Исатай-Махамбет батырлардың жорық жолдарын картада нақтылауға қосқан ғылыми еңбегі, сонымен қатар 2018 жылы жариялаған «Ұлы дала батыры – Тайманның ұлы Исатай» зерттеуі үшін марапатталды.

Республикалық Махамбет атындағы сыйлықты алған елімізге танымал тұлғалар қатарында Қазақстанның Еңбек Ері, Мемлекеттік сыйлықтың иегері, ақын Олжас Сүлейменов, Мемлекет сыйлықтың иегері, жазушы Әнес Сарай, Қазақстан Жазушылар Одағының Басқарма төрағасы, ақын Ұлықбек Есдәулет, опера әншісі Ғафиз Есімов, ақын Ақұштап Бақтыгереева, композитор-дирижер Айтқали Жайымов, жазушы Қажығали Мұхамбетқалиев, режиссер Аманкелді Тәжібаев, Махамбет Өтемісов атындағы Атырау облыстық қазақ драма театрының директоры Берік Жаменов, Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі Айгүл Үлкенбаева, ақындар Бақытгүл Бабаш пен Әлия Дәулетбаева және басқалары бар.

Әріптесімізді мерейлі марапатымен шын жүректен құттықтап, болашақ ғылыми зерттеу жұмыстарына шығармашылық шабыт тілейміз.

Ирандық профессор университетімізде

15 Ноя 2019 1

Шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы аясында 6 қарашадан бастап бізде қонақта Тарбиат Модарес университетінің (Тегеран қ.) қауымдастырылған профессоры Давуд Седигизаде (Davoud Sedigizadeh) - жасанды интеллект және машиналық оқыту саласындағы белгілі ғалым жұмысын бастады.

Ғылыми-практикалық дөңгелек үстел өтті

15 Ноя 2019 1

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейтойын қарсы алу алдында «Университетіміздің 70 жылдығына – 70 қадам» бағдарламасы аясында түрлі жұмыстар жалғасын табуда.

Оқытушылар кәсіби біліктілігін арттырды

15 Ноя 2019 3

Нұрсұлтан Назарбаевтың 2017 жылы 12 сәуірдегі «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласында «ХХІ ғасырдағы ұлттық сана туралы» және «Таяу жылдардағы міндеттер» арқылы болашаққа қадам басудағы бірнеше сатыларды қамтитын рухани құндылықтарымызға байланысты мәселелер Елбасының көзқарасы ретінде сараланған.

ТШО IT Департаментімен кездесу өтті

14 Ноя 2019 20

13 қарашада ТШО-ның IT департаменті El-Mogazi Raddi менеджері бастаған Бағдарламалық инженерия кафедрасының студенттеріне 9 IT бағыты яғни деректер ғылымы (Data science), бизнес-аналитика, киберқауіпсіздік, мәліметтерді басқару, бұлтты есептеулер, Agile, нақты уақыт режиміндегі деректерді визуализациялау және цифрландыруы бойынша кездесу өткізді. Бұл іс-шара университеттің 70-жылдығын атап өту аясында бағдарламалық инженерия кафедрасында жоспарланған болатын.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТА - ТЕҢГЕ КҮНІ

14 Ноя 2019 18

Қазақ елі үшін мән-маңызы жағынан беделі жоғары тұрған бір күн бар.