Ғылыми-сараптамалық топ мәжілісі өтті

13 ақпанда біздің университетімізде Қазақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-сарапатамалық тобының мәжілісі өтті. Шараға Ғылыми-сараптамалық топ мүшелері, жастар өкілдері қатысты. Жиында Елбасының «Ұлы Даланың жеті қыры» атты мақаласынан туындайтын міндеттер талқыланды,   Ғылыми-сараптамалық тобының жұмыс жоспары белгіленді.

Университет ректоры атынан алғы сөзді әлеуметтік мәселелер және жастар саясаты жөніндегі проректор, профессор Ләйля Ерболатқызы Қойшығұлова сөйледі. Жиналысты Атырау облысы әкімі аппараты «Қоғамдық келісім» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы Досқалиева Жанат Зәкіқызы жұргізді.

Баяндамашылар Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Қазақстан халқы Ассамблеясы институтының директоры, тарих ғылымдарының докторы Жанна Үркінбайқызы Қыдыралина және Атырау инженерлік-гуманитарлық институты Академиялық комитетінің басшысы, экономика магистрі Ләззат Тілеуқызы Жиенқұлова Елбасының «Ұлы Даланың жеті қыры» мақаласындағы негізгі бағыттарын, қоғамдық және тарихи сананы жаңғыртудағы міндеттерді талдады. Ал Атырау мемлекеттік университеті гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті тарих бөлімнің 4 курс студенті Ғаламат Базарбаев өз сөзінде Қазақстандық қоғамды рухани жаңғыртудағы жастардың рөлі мәселесін қозғады және топ мүшелері мен университет басшылығына өлкеміздің киелі жерлеріне жастар экспедициясын ұйымдастыру туралы ұсынысын жеткізді.

Жиын соңында «Қоғамдық келісім» мекеме басшысы Ж.З. Досқалиева өткен жылы жұмыс қорытындылары бойынша этносаралық келісімді нығайту және «Қазақтану» жобасын іске асырудағы қосқан үлесі үшін Атырау мемлекеттік университетінің ректоры А.А. Талтенов және ғылым жөніндегі проректоры С.Н. Идрисовке, Ғылыми-сараптамалық кеңесінің мүшесі, көптілі білім беру факультетінің деканы М.Х. Мұхтаровке Қазақстан халқы Ассамблеясының Құрмет грамоталарын табыс етті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 36

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 18

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 41

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 37

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.