Ғылыми-сараптамалық топ мәжілісі өтті

13 ақпанда біздің университетімізде Қазақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-сарапатамалық тобының мәжілісі өтті. Шараға Ғылыми-сараптамалық топ мүшелері, жастар өкілдері қатысты. Жиында Елбасының «Ұлы Даланың жеті қыры» атты мақаласынан туындайтын міндеттер талқыланды,   Ғылыми-сараптамалық тобының жұмыс жоспары белгіленді.

Университет ректоры атынан алғы сөзді әлеуметтік мәселелер және жастар саясаты жөніндегі проректор, профессор Ләйля Ерболатқызы Қойшығұлова сөйледі. Жиналысты Атырау облысы әкімі аппараты «Қоғамдық келісім» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы Досқалиева Жанат Зәкіқызы жұргізді.

Баяндамашылар Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Қазақстан халқы Ассамблеясы институтының директоры, тарих ғылымдарының докторы Жанна Үркінбайқызы Қыдыралина және Атырау инженерлік-гуманитарлық институты Академиялық комитетінің басшысы, экономика магистрі Ләззат Тілеуқызы Жиенқұлова Елбасының «Ұлы Даланың жеті қыры» мақаласындағы негізгі бағыттарын, қоғамдық және тарихи сананы жаңғыртудағы міндеттерді талдады. Ал Атырау мемлекеттік университеті гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті тарих бөлімнің 4 курс студенті Ғаламат Базарбаев өз сөзінде Қазақстандық қоғамды рухани жаңғыртудағы жастардың рөлі мәселесін қозғады және топ мүшелері мен университет басшылығына өлкеміздің киелі жерлеріне жастар экспедициясын ұйымдастыру туралы ұсынысын жеткізді.

Жиын соңында «Қоғамдық келісім» мекеме басшысы Ж.З. Досқалиева өткен жылы жұмыс қорытындылары бойынша этносаралық келісімді нығайту және «Қазақтану» жобасын іске асырудағы қосқан үлесі үшін Атырау мемлекеттік университетінің ректоры А.А. Талтенов және ғылым жөніндегі проректоры С.Н. Идрисовке, Ғылыми-сараптамалық кеңесінің мүшесі, көптілі білім беру факультетінің деканы М.Х. Мұхтаровке Қазақстан халқы Ассамблеясының Құрмет грамоталарын табыс етті.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 5

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 84

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 94

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 98

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 87

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.