Жастар жылы – жаңа бағыттардың жаршысы

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің жастары  үшін ерекше күн болды. Ол  2019 жыл – «Жастар жылы» болып ресми ашылуы еді. Бұл елімізде мемлекеттік жастар саясатын жан-жақты қолдау мен жүзеге асыруға бағытталған ауқымды іс-қимыл жоспарын іске асыруға бастау алатыны сөзсіз.

ҚР Президенті Н.Ә.Назарбаев жастарды мемлекет тарапынан жасалынып жатқан бар мүмкіндіктерді тиімді пайдалануға, әрбір жастың өз ұмтылысы болуы қажеттігіне  тоқталды. Сондай-ақ,  әр түрлі салалардағы жетістіктерге жеткен жас қазақстандықтардың сөздері  де жастарды тіпті қанаттандырды. Міне, сан-салалы мамандықтарда оқитын, болашақта еліміздің экономикасын дамытуға белсене араласатын  алғыр да парасатты жастарға сенім арту -  қоғам алдындағы ең маңызды, әрі бірегейі мәселе, уақыттың талабы деп түсіндік.

Университет жастары ортасында сана-сезімнің артуы байқалып, жауапкершілік, парыз және бастамашылық сезім орын алуда, оны біздің белсенді жастарымыз іс жүзінде «Өзін-өзі басқару» ұйымында дәлелдеп келеді. Университеттің Жастар саясаты арқылы  жастар ұйымдарының өзара ықпалдасу жүйесін нығайту, отансүйгіштік және ұрпақтар сабақтастығы негізінде құндылықтар жүйесін қалыптастыру, өңірдің әр сұранысына белсене қатысуға жұмылуда жылдан-жылға студенттердің азаматтық және саяси белсенділігі артып отыр.

2019-жыл жастар үшін жетістіктерге жетуге зор мүмкіндіктер жылы болатынына және университет жастары білім-ғылым-тәрбие, мәдени-қоғамдық, саяси өмірде жалындаған жастық жігермен атсалысатынына сеніміміз мол.

Бибінұр Қорған Бүркітқызы,
Х.Досмұхамедов атындағы Атырау
мемлекеттік университетінің
Жастар саясаты департаментінің
директоры

«Болашағым өз қолымда!»

6 Дек 2019 14

Университетімізде «Болашағым өз қолымда!» тақырыбында жетім балалардың болашақта армандайтын мамандықтары бойынша бір күндік экскурсия өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

5 Дек 2019 35

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің құрылғанына 70 жыл толуына орай студенттер арасында ұйымдастырылыған факультетаралық спартакиада өз мәресіне жетті.

Мен көшбасшымын!

4 Дек 2019 25

Осындай тақырыппен Нұр-Сұлтан қаласында интеллектуалды ойындар өтті.
Аталмыш сайыста университетіміздің қаржы және есеп кафедрасы студенттерінен құралған команда жүлделі II орынға ие болды.

Бас жүлде - Жәнияда!

3 Дек 2019 24

Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Атырау облысы бойынша департаментімен ұйымдастырылған "Ақынның қаламы-адалдық алаңы" атты жас ақындар мүшәйрасында қазақ тілі және әдебиеті мамандығының 2 курс (3жылдық) студенті Хайролла Жәния бас жүлдені жеңіп алды.

Әбілмансұр "Үздік жас спортшы" атанды

3 Дек 2019 26

Дене шынықтыру және спорт мамандығының ІІ курс студенті, каратэ-додан әлем чемпионы, университетіміздің мақтанышы Батырғали Әбілмансұр "Үздік жас спортшы" атанды.