Жастар жылы – жаңа бағыттардың жаршысы

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің жастары  үшін ерекше күн болды. Ол  2019 жыл – «Жастар жылы» болып ресми ашылуы еді. Бұл елімізде мемлекеттік жастар саясатын жан-жақты қолдау мен жүзеге асыруға бағытталған ауқымды іс-қимыл жоспарын іске асыруға бастау алатыны сөзсіз.

ҚР Президенті Н.Ә.Назарбаев жастарды мемлекет тарапынан жасалынып жатқан бар мүмкіндіктерді тиімді пайдалануға, әрбір жастың өз ұмтылысы болуы қажеттігіне  тоқталды. Сондай-ақ,  әр түрлі салалардағы жетістіктерге жеткен жас қазақстандықтардың сөздері  де жастарды тіпті қанаттандырды. Міне, сан-салалы мамандықтарда оқитын, болашақта еліміздің экономикасын дамытуға белсене араласатын  алғыр да парасатты жастарға сенім арту -  қоғам алдындағы ең маңызды, әрі бірегейі мәселе, уақыттың талабы деп түсіндік.

Университет жастары ортасында сана-сезімнің артуы байқалып, жауапкершілік, парыз және бастамашылық сезім орын алуда, оны біздің белсенді жастарымыз іс жүзінде «Өзін-өзі басқару» ұйымында дәлелдеп келеді. Университеттің Жастар саясаты арқылы  жастар ұйымдарының өзара ықпалдасу жүйесін нығайту, отансүйгіштік және ұрпақтар сабақтастығы негізінде құндылықтар жүйесін қалыптастыру, өңірдің әр сұранысына белсене қатысуға жұмылуда жылдан-жылға студенттердің азаматтық және саяси белсенділігі артып отыр.

2019-жыл жастар үшін жетістіктерге жетуге зор мүмкіндіктер жылы болатынына және университет жастары білім-ғылым-тәрбие, мәдени-қоғамдық, саяси өмірде жалындаған жастық жігермен атсалысатынына сеніміміз мол.

Бибінұр Қорған Бүркітқызы,
Х.Досмұхамедов атындағы Атырау
мемлекеттік университетінің
Жастар саясаты департаментінің
директоры

Бүгін «НұрОтан» партиясының хатшысы -ҒабидоллаАбдоллаұлы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды

12 Сен 2019 20

Партия хатшысы алдымен оқу орнымен танысып, жастармен кездесу өткізді. Мұнда Президент Жолдауы жайында әңгімелер өріліп, Жолдауды іске асыру жолдары тілге тиек етілді. Жастармен кездесуде ашық әңгіме жүргізген Ғабидолла Абдоллаұлы жатақхана мәселесін де сөз етті. Студенттердің жатын орындарымен танысып, мән-жайды білген партия хатшысы өз сөзін былайша өрбітті.

Жолдауды талдау

12 Сен 2019 31

ҚазақстанРеспубликасының Президенті Қ.К. Тоқаевтың «Сындарлы қоғамдық диалог – қазақстанның тұрақтылығы мен өркендеуінің негізі» – атты Қазақстан халқына Жолдауы 5 қыркүйек күні Атырау қаласының халыққа көмек көрсету орталығында  талқыланды.

Бизнеске бастар жол

12 Сен 2019 13

Бүгін университетімізде  Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің мемлекеттік тапсырмасы шеңберінде «Жастар» ғылыми-зерттеу орталығы  «Мемлекеттік бағдарламалар арқылы жастарға кәсіпкерлікті қалай ашып, дамытуға болады» тақырыбында вебинар өткізді.