Жастар жылы – жаңа бағыттардың жаршысы

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің жастары  үшін ерекше күн болды. Ол  2019 жыл – «Жастар жылы» болып ресми ашылуы еді. Бұл елімізде мемлекеттік жастар саясатын жан-жақты қолдау мен жүзеге асыруға бағытталған ауқымды іс-қимыл жоспарын іске асыруға бастау алатыны сөзсіз.

ҚР Президенті Н.Ә.Назарбаев жастарды мемлекет тарапынан жасалынып жатқан бар мүмкіндіктерді тиімді пайдалануға, әрбір жастың өз ұмтылысы болуы қажеттігіне  тоқталды. Сондай-ақ,  әр түрлі салалардағы жетістіктерге жеткен жас қазақстандықтардың сөздері  де жастарды тіпті қанаттандырды. Міне, сан-салалы мамандықтарда оқитын, болашақта еліміздің экономикасын дамытуға белсене араласатын  алғыр да парасатты жастарға сенім арту -  қоғам алдындағы ең маңызды, әрі бірегейі мәселе, уақыттың талабы деп түсіндік.

Университет жастары ортасында сана-сезімнің артуы байқалып, жауапкершілік, парыз және бастамашылық сезім орын алуда, оны біздің белсенді жастарымыз іс жүзінде «Өзін-өзі басқару» ұйымында дәлелдеп келеді. Университеттің Жастар саясаты арқылы  жастар ұйымдарының өзара ықпалдасу жүйесін нығайту, отансүйгіштік және ұрпақтар сабақтастығы негізінде құндылықтар жүйесін қалыптастыру, өңірдің әр сұранысына белсене қатысуға жұмылуда жылдан-жылға студенттердің азаматтық және саяси белсенділігі артып отыр.

2019-жыл жастар үшін жетістіктерге жетуге зор мүмкіндіктер жылы болатынына және университет жастары білім-ғылым-тәрбие, мәдени-қоғамдық, саяси өмірде жалындаған жастық жігермен атсалысатынына сеніміміз мол.

Бибінұр Қорған Бүркітқызы,
Х.Досмұхамедов атындағы Атырау
мемлекеттік университетінің
Жастар саясаты департаментінің
директоры

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 29

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 22

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 195

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 157

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 113

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды