Жастар жылы – жаңа бағыттардың жаршысы

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің жастары  үшін ерекше күн болды. Ол  2019 жыл – «Жастар жылы» болып ресми ашылуы еді. Бұл елімізде мемлекеттік жастар саясатын жан-жақты қолдау мен жүзеге асыруға бағытталған ауқымды іс-қимыл жоспарын іске асыруға бастау алатыны сөзсіз.

ҚР Президенті Н.Ә.Назарбаев жастарды мемлекет тарапынан жасалынып жатқан бар мүмкіндіктерді тиімді пайдалануға, әрбір жастың өз ұмтылысы болуы қажеттігіне  тоқталды. Сондай-ақ,  әр түрлі салалардағы жетістіктерге жеткен жас қазақстандықтардың сөздері  де жастарды тіпті қанаттандырды. Міне, сан-салалы мамандықтарда оқитын, болашақта еліміздің экономикасын дамытуға белсене араласатын  алғыр да парасатты жастарға сенім арту -  қоғам алдындағы ең маңызды, әрі бірегейі мәселе, уақыттың талабы деп түсіндік.

Университет жастары ортасында сана-сезімнің артуы байқалып, жауапкершілік, парыз және бастамашылық сезім орын алуда, оны біздің белсенді жастарымыз іс жүзінде «Өзін-өзі басқару» ұйымында дәлелдеп келеді. Университеттің Жастар саясаты арқылы  жастар ұйымдарының өзара ықпалдасу жүйесін нығайту, отансүйгіштік және ұрпақтар сабақтастығы негізінде құндылықтар жүйесін қалыптастыру, өңірдің әр сұранысына белсене қатысуға жұмылуда жылдан-жылға студенттердің азаматтық және саяси белсенділігі артып отыр.

2019-жыл жастар үшін жетістіктерге жетуге зор мүмкіндіктер жылы болатынына және университет жастары білім-ғылым-тәрбие, мәдени-қоғамдық, саяси өмірде жалындаған жастық жігермен атсалысатынына сеніміміз мол.

Бибінұр Қорған Бүркітқызы,
Х.Досмұхамедов атындағы Атырау
мемлекеттік университетінің
Жастар саясаты департаментінің
директоры

Білім беру бағдарламаларын талқылады

23 Янв 2020 26

2020 жылдың 22 қаңтарында i-Space коворкинг орталығында университетіміздің экономика және құқық факультетіндегі, экономика кафедрасының оқу бағдарламаларын талқылау өтті.

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 35

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 24

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 102

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 87

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.