Спартакиада жеңімпаздары анықталды

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 67-ші спартакиадасы өз мәресіне жетті.

Салтанатты шараның жабылуында сөз алған ректор Абзал Талтенов жарысқа бір кісідей атсалысқан ұжымға алғысын айта келіп, спартакиаданың жаз мезгілінде де жалғасын табатынын жеткізді. Ол: - Спорт - денсаулық кепілі! Жыл сайынғы өтіп жатқан осындай айтулы шараның басы-қасынан табылған баршаңызға алғысымды айтқым келеді. Салауатты өмір салтын қалыптастыруда қамсыз қалмай, етене араласқандықтарыңыз ұжымның бірлігін көрсетеді. Ылайым, осылай болуына тілектеспін, -деді.

Он күнге созылған айтулы додада топ жарғандарды университет ректоры марапаттап, алғыс хаттарды табыс етті. Айта кету керек, қорытынды есеп бойынша барлық жарыс түрлерінен 42 ұпай жинап, Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті 1 орынға шықты. Ал, 41 ұпаймен Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті 2 орынға жайғасты. Әкімшілік шаруашылық бөлімі 40 ұпаймен 3 орынды иеленді.

Ойынға қатысушылар арасынан үздіктері де марапатсыз қалмады.

«Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы»

22 Ноя 2019 17

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға оқытушысы , философия магистрі Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен Дүние жүзілік философия күніне орай «Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы» тақырыбында презентация өтті.

«Жиһанкез сыры» атты кездесу кеші өтті

22 Ноя 2019 8

Бүгін Атырау облыстық Жастар саясаты мәселелері басқармасының қолдауымен «Төртінші билік» қоғамдық бірлестігінің ұйымдастыруымен «Өркениет» жобасы аясында саяхатшы, танымал блогер, психолог Динара Болатпен «Жиһанкез сыры» атты кедесу кеші болып өтті.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 20

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 14

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 46

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.