Сандық сауаттылық

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында ашылған "ІТ - мамандарды даярлау орталығында" Атырау облысында 2019 жылы ашылатын "Балаларға арналған тегін ІТ-сыныптар" жобасы аясында мұғалімдер даярлау курсынан өтті.

Курс барысында магистр, аға оқытушылар Нұргүл Бауыржанқызы  мен Айгүл Ермекқызы "Заманауи бағдарламалау технологиялары (S/S++) тақырыбында, магистр, аға оқытушы Гүлнұр Боранбайқызы "3 D модельдеу", сондай-ақ "График және дизайн" тақырыбында магистр, аға оқытушы Раушан Молдашева (CorolDRAW), Асылбек Хамитов (AutoCAD), Айболсын Салимова  (AutoCAD) сабақтар өткізді.
Қырыққа жуық қатысушыларды курс соңында профессор,  тех.ғыл. кандидаты, "Бағдарламалық инженерия" кафедрасының меңгеруші Жанна Дүйсенбайқызы арнайы сертификаттармен марапаттады.
Айта кетейік, аталған "ІТ-мамандарын даярлау орталығынан" бұған дейін де әртүрлі салада қызмет ететін мамандар бағдарламалау дағдылары мен сандық сауаттылық бойынша негізгі білімдерін жетілдірген болатын. Сандық сауаттылық бойынша ІТ орталық барлығы 157 тыңдаушыларды, оның ішінде 72 мұғалім ІТ сыныптарға арналған және 85 маман басқа да сала мамандарын дайындады.
Сондай-ақ, ІТ саласына қатысты семинар өтіп, "Бизнес талдау. ІТ жобаларды басқару", "Жүйелер мен желілерді басқару", "Қолданбалы информатика" тақырыптарында талқылаулар болды.
Семинарға "Қазақтелеком" ақпараттық жүйелер дирекциясының аймақтық бөлімше бастығы Руслан Кенжеахметов және басқа да сала мамандары қатысты.
                                                                                                Арайлым БАҒЫТЖАН

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 20

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 26

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 39

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 44

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 68

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.