Сандық сауаттылық

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында ашылған "ІТ - мамандарды даярлау орталығында" Атырау облысында 2019 жылы ашылатын "Балаларға арналған тегін ІТ-сыныптар" жобасы аясында мұғалімдер даярлау курсынан өтті.

Курс барысында магистр, аға оқытушылар Нұргүл Бауыржанқызы  мен Айгүл Ермекқызы "Заманауи бағдарламалау технологиялары (S/S++) тақырыбында, магистр, аға оқытушы Гүлнұр Боранбайқызы "3 D модельдеу", сондай-ақ "График және дизайн" тақырыбында магистр, аға оқытушы Раушан Молдашева (CorolDRAW), Асылбек Хамитов (AutoCAD), Айболсын Салимова  (AutoCAD) сабақтар өткізді.
Қырыққа жуық қатысушыларды курс соңында профессор,  тех.ғыл. кандидаты, "Бағдарламалық инженерия" кафедрасының меңгеруші Жанна Дүйсенбайқызы арнайы сертификаттармен марапаттады.
Айта кетейік, аталған "ІТ-мамандарын даярлау орталығынан" бұған дейін де әртүрлі салада қызмет ететін мамандар бағдарламалау дағдылары мен сандық сауаттылық бойынша негізгі білімдерін жетілдірген болатын. Сандық сауаттылық бойынша ІТ орталық барлығы 157 тыңдаушыларды, оның ішінде 72 мұғалім ІТ сыныптарға арналған және 85 маман басқа да сала мамандарын дайындады.
Сондай-ақ, ІТ саласына қатысты семинар өтіп, "Бизнес талдау. ІТ жобаларды басқару", "Жүйелер мен желілерді басқару", "Қолданбалы информатика" тақырыптарында талқылаулар болды.
Семинарға "Қазақтелеком" ақпараттық жүйелер дирекциясының аймақтық бөлімше бастығы Руслан Кенжеахметов және басқа да сала мамандары қатысты.
                                                                                                Арайлым БАҒЫТЖАН

"Жақсылық жолында біргеміз"

15 Фев 2019 6

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департаментi жанынан  құрылған  "АсУміт" қайырымдылық қоры 9-шы ақпан күні  "Жақсылық жолында біргеміз" атты фудзалдан қайырымдылық шарасын өте жоғары деңгейде өткізді.

Махамбет атындағы сыйлықтың иегері атанды!

13 Фев 2019 25

Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессоры Аманкелді Шамғонұлын республикалық Махамбет атындағы сыйлықтың лауреаты атануымен шын жүректен құттықтаймыз.

Ғылыми-сараптамалық топ мәжілісі өтті

13 Фев 2019 30

13 ақпанда біздің университетімізде Қазақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-сарапатамалық тобының мәжілісі өтті. Шараға Ғылыми-сараптамалық топ мүшелері, жастар өкілдері қатысты. Жиында Елбасының «Ұлы Даланың жеті қыры» атты мақаласынан туындайтын міндеттер талқыланды,   Ғылыми-сараптамалық тобының жұмыс жоспары белгіленді.

Студенттер спартакиадасы

12 Фев 2019 50

Университетімізде  студенттер арасында дәстүрлі факультетаралық спартакиада басталды.

Референт хатшыларының тренинигі өтті

11 Фев 2019 40

Стратегиялық, инновациялық және халықаралық даму департаменті жанындағы корпоративтік оқыту орталығы 8 ақпанда хатшы-референттерге арналған "телефон этикеті"тақырыбында тренинг ұйымдастырды.