Сандық сауаттылық

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында ашылған "ІТ - мамандарды даярлау орталығында" Атырау облысында 2019 жылы ашылатын "Балаларға арналған тегін ІТ-сыныптар" жобасы аясында мұғалімдер даярлау курсынан өтті.

Курс барысында магистр, аға оқытушылар Нұргүл Бауыржанқызы  мен Айгүл Ермекқызы "Заманауи бағдарламалау технологиялары (S/S++) тақырыбында, магистр, аға оқытушы Гүлнұр Боранбайқызы "3 D модельдеу", сондай-ақ "График және дизайн" тақырыбында магистр, аға оқытушы Раушан Молдашева (CorolDRAW), Асылбек Хамитов (AutoCAD), Айболсын Салимова  (AutoCAD) сабақтар өткізді.
Қырыққа жуық қатысушыларды курс соңында профессор,  тех.ғыл. кандидаты, "Бағдарламалық инженерия" кафедрасының меңгеруші Жанна Дүйсенбайқызы арнайы сертификаттармен марапаттады.
Айта кетейік, аталған "ІТ-мамандарын даярлау орталығынан" бұған дейін де әртүрлі салада қызмет ететін мамандар бағдарламалау дағдылары мен сандық сауаттылық бойынша негізгі білімдерін жетілдірген болатын. Сандық сауаттылық бойынша ІТ орталық барлығы 157 тыңдаушыларды, оның ішінде 72 мұғалім ІТ сыныптарға арналған және 85 маман басқа да сала мамандарын дайындады.
Сондай-ақ, ІТ саласына қатысты семинар өтіп, "Бизнес талдау. ІТ жобаларды басқару", "Жүйелер мен желілерді басқару", "Қолданбалы информатика" тақырыптарында талқылаулар болды.
Семинарға "Қазақтелеком" ақпараттық жүйелер дирекциясының аймақтық бөлімше бастығы Руслан Кенжеахметов және басқа да сала мамандары қатысты.
                                                                                                Арайлым БАҒЫТЖАН

18 Апр 2019 11

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 57

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

17 Апр 2019 49

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел

17 Апр 2019 34

Кеше Атырау өңірлік «Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесінің сарапшылар кеңесінің қатысуымен кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел өтті.

«Алма тарату» акциясы өтті

17 Апр 2019 42

Х.Досмухамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  студенттердің ұйымдастыруымен «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламалық мақаласын насихаттау, Қазақстан алманың «тарихи отаны» екендігін дәріптеу мақсатында «Алма тарату» акциясы өтті.