Сандық сауаттылық

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында ашылған "ІТ - мамандарды даярлау орталығында" Атырау облысында 2019 жылы ашылатын "Балаларға арналған тегін ІТ-сыныптар" жобасы аясында мұғалімдер даярлау курсынан өтті.

Курс барысында магистр, аға оқытушылар Нұргүл Бауыржанқызы  мен Айгүл Ермекқызы "Заманауи бағдарламалау технологиялары (S/S++) тақырыбында, магистр, аға оқытушы Гүлнұр Боранбайқызы "3 D модельдеу", сондай-ақ "График және дизайн" тақырыбында магистр, аға оқытушы Раушан Молдашева (CorolDRAW), Асылбек Хамитов (AutoCAD), Айболсын Салимова  (AutoCAD) сабақтар өткізді.
Қырыққа жуық қатысушыларды курс соңында профессор,  тех.ғыл. кандидаты, "Бағдарламалық инженерия" кафедрасының меңгеруші Жанна Дүйсенбайқызы арнайы сертификаттармен марапаттады.
Айта кетейік, аталған "ІТ-мамандарын даярлау орталығынан" бұған дейін де әртүрлі салада қызмет ететін мамандар бағдарламалау дағдылары мен сандық сауаттылық бойынша негізгі білімдерін жетілдірген болатын. Сандық сауаттылық бойынша ІТ орталық барлығы 157 тыңдаушыларды, оның ішінде 72 мұғалім ІТ сыныптарға арналған және 85 маман басқа да сала мамандарын дайындады.
Сондай-ақ, ІТ саласына қатысты семинар өтіп, "Бизнес талдау. ІТ жобаларды басқару", "Жүйелер мен желілерді басқару", "Қолданбалы информатика" тақырыптарында талқылаулар болды.
Семинарға "Қазақтелеком" ақпараттық жүйелер дирекциясының аймақтық бөлімше бастығы Руслан Кенжеахметов және басқа да сала мамандары қатысты.
                                                                                                Арайлым БАҒЫТЖАН

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 72

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 87

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 93

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 81

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 128