Білім бағдарламасын талқылау жалғасуда

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өтіп жатырған «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декаданың екінші күнінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының оқытушылары  тарих мамандықтары бойынша білім бағдарламаларына талдау жасады.

Жаңа форматта мамандар дайындау ісіне лайықты, қоғамның сұраныстарына сай келетін мамандарды дайындау әрқашанда күн тәртібіндегі аса өзекті мәселе болып табылады. Сондықтан Атырау өңіріндегі ғана емес, жалпы еліміздің аумағында да сұранысқа ие бола алатын мамандар дайындау үшін қандай білік пен дағдыны меңгерте аламыз және ол үшін қандай оқу пәндерін оқытамыз деген сауал талқыға түсті. Білім бағдарламаларына енгізілетін пәндерді талқылау мен оларды оқытудың нәтижелерін анықтау мақсатында аталған білім бағдарламасын жасақтаушы академиялық комитет мүшелернің жүргізген жұмыстарын тарих мамандықтары бойынша академиялық комитет жетекшісі, факультет деканы Г.Кайргалиева баяндап, хабарлама жасады. Академиялық комитет құрамына енген кафедра оқытушылары, жұмыс берушілер мен білім алушылардың өкілдері тарихшы мамандарды дайындаудағы тиімді пәндерді анықтауды мақсат еткендігін, сонымен қатар атыраулық мұғалімдермен кездесулер жүргізіліп, ұсыныстары жинақталғандығын атап өтті.

10 қаңтарда өткен білім бағдарламасын талқылау барысында тарих ғылымдарының докторы Ұ.Ахметова болашақ ұстаздардың ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу құзыреттілігін қалыптастыру үшін қажетті «Тарихты зерттеуге кіріспе» деп аталатын пәнді енгізуге ұсыныс жасады.

Кафера оқытушылары жасақталып жатырған білім бағдарламасын қолдап, әлі де жетілдіре түсетін тұстарына ұсыныстар берді.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 23

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 41

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 97

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 40

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 58

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.