Білім бағдарламасын талқылау жалғасуда

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өтіп жатырған «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декаданың екінші күнінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының оқытушылары  тарих мамандықтары бойынша білім бағдарламаларына талдау жасады.

Жаңа форматта мамандар дайындау ісіне лайықты, қоғамның сұраныстарына сай келетін мамандарды дайындау әрқашанда күн тәртібіндегі аса өзекті мәселе болып табылады. Сондықтан Атырау өңіріндегі ғана емес, жалпы еліміздің аумағында да сұранысқа ие бола алатын мамандар дайындау үшін қандай білік пен дағдыны меңгерте аламыз және ол үшін қандай оқу пәндерін оқытамыз деген сауал талқыға түсті. Білім бағдарламаларына енгізілетін пәндерді талқылау мен оларды оқытудың нәтижелерін анықтау мақсатында аталған білім бағдарламасын жасақтаушы академиялық комитет мүшелернің жүргізген жұмыстарын тарих мамандықтары бойынша академиялық комитет жетекшісі, факультет деканы Г.Кайргалиева баяндап, хабарлама жасады. Академиялық комитет құрамына енген кафедра оқытушылары, жұмыс берушілер мен білім алушылардың өкілдері тарихшы мамандарды дайындаудағы тиімді пәндерді анықтауды мақсат еткендігін, сонымен қатар атыраулық мұғалімдермен кездесулер жүргізіліп, ұсыныстары жинақталғандығын атап өтті.

10 қаңтарда өткен білім бағдарламасын талқылау барысында тарих ғылымдарының докторы Ұ.Ахметова болашақ ұстаздардың ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу құзыреттілігін қалыптастыру үшін қажетті «Тарихты зерттеуге кіріспе» деп аталатын пәнді енгізуге ұсыныс жасады.

Кафера оқытушылары жасақталып жатырған білім бағдарламасын қолдап, әлі де жетілдіре түсетін тұстарына ұсыныстар берді.

«Тәңірге хат» жазған Асан ақын

21 Фев 2020 5

«Atyrau» газетінің бүгінгі санына Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректорының баспасөз хатшысы, ақын, журналист Асантемір Қаршығаұлының «Тәңірге хат» атты туындысының таныстырылымы насихатталған мақала жарық көрді.

«Nur Otan» партиясы Атырау қалалық филиалы төрағасы Атырау университетіндегі бастауыш партия ұйымы жұмысымен танысты

21 Фев 2020 19

Кеше «Nur Otan» партиясының Атырау қалалық филиалының төрағасы болып сайланған Бейбіт Мырзағалиев Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болып, «Бірлік» бастауыш партия ұйымының жұмысымен танысып, жастармен кездесті.

Қабылдау комиссиясы өз жұмысын жалғастыруда

21 Фев 2020 5

2020 жылдың 20 ақпан күні Х.Досмқхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің қабылдау коммиссия мүшелері Индербор ауданы мәдениет үйінде биылгы мектеп бітіруші түлектер,ата -аналар және ұстаздар қауымымен университетіміздің профессор -оқытушылар құрамы кездесу өткізіп оқушыларға кәсіби бағдар жұмысын жүргізді.

Ерікті болу - ерлік

21 Фев 2020 8

Өз еркімен қоғамға пайдасын тигізуді көздейтін еріктілердің қатары жыл санап артып келеді. Бүгінде әлем халқының 970 миллионы волонтер болса, оның ішінде әрбір сегізінші қазақстандық еріктілер қатарын толықтыруда.

ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

21 Фев 2020 3

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Абу Аманжан 52 келі және Жұмабай Парасат 62 келі салмақ дәрежесінде, Минск қаласында Беларуссия елі Президентінің жүлдесіне арналған самбо және жауынгерлік самбо күресінен халықаралық "А" санатты турнирінде ЧЕМПИОН атанса, жауынгерлік самбодан 57 келі салмақта Тусупов Серікжан күміс жүлдені еншіледі.