Білім бағдарламасын талқылау жалғасуда

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өтіп жатырған «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декаданың екінші күнінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының оқытушылары  тарих мамандықтары бойынша білім бағдарламаларына талдау жасады.

Жаңа форматта мамандар дайындау ісіне лайықты, қоғамның сұраныстарына сай келетін мамандарды дайындау әрқашанда күн тәртібіндегі аса өзекті мәселе болып табылады. Сондықтан Атырау өңіріндегі ғана емес, жалпы еліміздің аумағында да сұранысқа ие бола алатын мамандар дайындау үшін қандай білік пен дағдыны меңгерте аламыз және ол үшін қандай оқу пәндерін оқытамыз деген сауал талқыға түсті. Білім бағдарламаларына енгізілетін пәндерді талқылау мен оларды оқытудың нәтижелерін анықтау мақсатында аталған білім бағдарламасын жасақтаушы академиялық комитет мүшелернің жүргізген жұмыстарын тарих мамандықтары бойынша академиялық комитет жетекшісі, факультет деканы Г.Кайргалиева баяндап, хабарлама жасады. Академиялық комитет құрамына енген кафедра оқытушылары, жұмыс берушілер мен білім алушылардың өкілдері тарихшы мамандарды дайындаудағы тиімді пәндерді анықтауды мақсат еткендігін, сонымен қатар атыраулық мұғалімдермен кездесулер жүргізіліп, ұсыныстары жинақталғандығын атап өтті.

10 қаңтарда өткен білім бағдарламасын талқылау барысында тарих ғылымдарының докторы Ұ.Ахметова болашақ ұстаздардың ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу құзыреттілігін қалыптастыру үшін қажетті «Тарихты зерттеуге кіріспе» деп аталатын пәнді енгізуге ұсыныс жасады.

Кафера оқытушылары жасақталып жатырған білім бағдарламасын қолдап, әлі де жетілдіре түсетін тұстарына ұсыныстар берді.

“Kids University” шақырады!

25 Мар 2019 1

Балалар Университетінің жаздық маусымының ашылуы

«Латын негізді қазақ жазуы: ономастикалық-графикалық кеңістік мәселелері»

25 Мар 2019 5

2019 жылы 15 наурызында сағат 9:00 де Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кеңес залында Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті, Филология және көптілді білім беру институты Академик С.Қирабаев атындағы Қазақ тілі мен әдебиет кафедрасы және Латын ғылыми-практикалық орталығының ұйымдастыруымен «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағарламасыда көрсетілген концептуалды негіздерін іске асыру мақсатында  «Латын негізді қазақ жазуы: ономастикалық-графикалық кеңістік мәселелері» атты республикалық onlain-вебинар жұмысы өтті.

Қош келдің, әз-Наурыз!

19 Мар 2019 68

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының ұйымдастыруымен «Қош келдің, әз-Наурыз» атты мерекелік шара өтті.

«Ұлы күннің айнасы» атты мерекелік шара өтті

19 Мар 2019 41

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында гуманитарлық ғылымдар және өнер фаультеті мен көптілді білім беру факультетінің белсенді студенттерінің ұйымдастыруымен «Ұлы күннің айнасы» мерекелік шара болып өтті.

Қалалық олимпиада Қазақстанның рухани жаңғыруына арналды

16 Мар 2019 50

2019 жылы 14 наурызда Шетел тілін оқыту әдістемесі кафедрасы 1-2 курс аралығында 5В011900-шетел тілі: екі шетел тілі мамандығы бойынша, Қазақстанның  рухани жаңғыру бағытында қалалық олимпиада өтті. Олимпиадаға Х.Досмұхамедов атындағы АтМУ, АИГИ, АИГИ колледжі, Қ.Дүтбаев атындағы гуманитарлық колледжінен 40 студент қатысты.