Әдістемелік декада

9 қаңтарда «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декада басталды. Декада аясында «Білім» бағытындағы білім бағдарламаларының мазмұнындағы педагогикалық-психологиялық және әдістемелік блоктарды талқылау» атты семинар өтті.

Дәстүрлі түрде үшінші жыл қатарынан өткізіліп келе жатырған декаданың басталуымен университетіміздің оқу ісі жөніндегі проректоры Джарасова Гүлжан Сағидоллақызы құттықтау сөз сөйлеп, декада сәтті өтуіне және инновациялық идеялардың пайда болуын тіледі.

Сонымен қатар, Гүлжан Сағидоллақызы «Білім» бағытындағы білім бағдарламаларын жасақтау барысында Педагогтің кәсіби стандартың, жалпы орта білім берудің жаңартылған мазмұндағы үлгілік оқу бағдарламаларын және жұмыс берушілердің ұсыныстарын басшылыққа алу қажет екендігіне тоқталды.

«Білім» бағытындағы білім бағдарламаларының мазмұнындағы педагогикалық-психологиялық және әдістемелік блоктарды талқылау» атты семинарда Академиялық мәселелер жөніндегі департаментінің директоры Сүлейменова Жанар Оразқызы «Әдістемелік және жалпы білім беретін модульдер блогы туралы» атты тақырыпта, Чукуров Асхат Ералыұлы «Білім бағдарламаларының әдістемелік блогын Педагогтің кәсіби стандартына сәйкестендіру және педагогикалық практикаларды ұйымдастыру туралы» тақырыпта және Педагогика кафедра-лабораториясының меңгерушісі Джанзақова Шолпан Исағалиқызы «Әдістемелік дайындық модульдерін қалыптастыру ерекшеліктері» атты тақырыпта мазмұнды баяндамалар жасалынып, семинарға қатысқан кафедра меңгерушілері мен академиялық комитет мүшелерінің арасында қызу талқылау болды.

Декада бекітілген бағдарламаға сәйкес 19 қаңтарға дейін жалғасатын болады.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 60

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 95

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 139

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 63

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 88

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.