«ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРНЫНЫҢ ҮЗДІК ОҚЫТУШЫСЫ» атанған оқытушы-профессорларымызды құттықтаймыз!

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі тағайындаған «Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы» республикалық байқауының қорытындысы бойынша университетіміздің 5 оқытушы-профессорлары жеңімпаз атанып, мемлекеттік грантқа ие болды. Олар:

1.     Кайргалиева Гулфайруз – тарих ғылымдарының кандидаты, Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің деканы;

2.     Утепкалиева Кансулу Мусаевна – экономика ғылымдарының кандидаты, Экономика және құқық факультетінің деканы;

3.     Мукашева Манчук Тынышкалиевна – филология ғылымдарының кандидаты, Журналистика кафедрасының меңгерушісі;

4.     Сабирова Жанылсын Нурмухановна – психология ғылымдарының кандидаты, Психология және арнайы білім беру кафедрасының қауымдатырылған профессоры;

5.     Дюсебалиева Соледад Сагиновна – заң ғылымдарының кандидаты, Құқықтану кафедрасының қауымдатырылған профессоры.

Конкурсқа республикамыздың 80 жоғары оқу орындарынан 481 үміткер қатысып, 43 жоғары оқу орнынан 200 адам «Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы» атағының иегері болды.

Грант ЖОО оқытушыларына әлемнің жетекші университеттерінде шетелдік тағылымдамадан өтуге, өздерінің ғылыми және білім беру жобаларын іске асыруға мүмкіндік береді.

Университет басшылығы және оқытушы-профессорлар ұжымы «ЖОО-ның ең үздік оқытушысы – 2018 жыл» мемлекеттік грант иегерлерін шын жүректен құттықтай отырып, ғылым жолындағы ізденістеріне шығармашылық табыстар тілейді.

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 7

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.