«ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРНЫНЫҢ ҮЗДІК ОҚЫТУШЫСЫ» атанған оқытушы-профессорларымызды құттықтаймыз!

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі тағайындаған «Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы» республикалық байқауының қорытындысы бойынша университетіміздің 5 оқытушы-профессорлары жеңімпаз атанып, мемлекеттік грантқа ие болды. Олар:

1.     Кайргалиева Гулфайруз – тарих ғылымдарының кандидаты, Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің деканы;

2.     Утепкалиева Кансулу Мусаевна – экономика ғылымдарының кандидаты, Экономика және құқық факультетінің деканы;

3.     Мукашева Манчук Тынышкалиевна – филология ғылымдарының кандидаты, Журналистика кафедрасының меңгерушісі;

4.     Сабирова Жанылсын Нурмухановна – психология ғылымдарының кандидаты, Психология және арнайы білім беру кафедрасының қауымдатырылған профессоры;

5.     Дюсебалиева Соледад Сагиновна – заң ғылымдарының кандидаты, Құқықтану кафедрасының қауымдатырылған профессоры.

Конкурсқа республикамыздың 80 жоғары оқу орындарынан 481 үміткер қатысып, 43 жоғары оқу орнынан 200 адам «Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы» атағының иегері болды.

Грант ЖОО оқытушыларына әлемнің жетекші университеттерінде шетелдік тағылымдамадан өтуге, өздерінің ғылыми және білім беру жобаларын іске асыруға мүмкіндік береді.

Университет басшылығы және оқытушы-профессорлар ұжымы «ЖОО-ның ең үздік оқытушысы – 2018 жыл» мемлекеттік грант иегерлерін шын жүректен құттықтай отырып, ғылым жолындағы ізденістеріне шығармашылық табыстар тілейді.

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 14

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 22

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 36

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 39

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 62

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.