Евразия кубогінде университет жалауы жілбіреді

2018 жылдың 22-23 желтоқсан аралығында  Голландия мемлекетінің  Суст қаласында тұңшыш рет Біріккен күрес қауымдығы  UWW және Дүниежүзілік  Қазақ күресі федерациясының қолдауымен қазақ күресінен ерлер арасында Еуропа мен Азиянын ең мықты командалар арасында бес салмақта (60кг, 70кг, 80кг, 90кг, +90кг жоғары салмақта ) Еуразия кубогі өтті.

Жарысқа Еуропадан Германия, Голландия, Беларуссия, Грузия командалары ал Азиядан Монголия Өзбекистан, Қырғызстан және Қазақстан құрама командалары мықты құрамада қатысты.

Жарыс алдында Университетіміздің Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасынығ аға оқытушысы, Азия құрлығының қазақ күресі федерациясының бас хатшысы, халықаралық дәрежедегі төреші Хабиров Рафаэль Ралитұлы төрешілер мен бапкерлерге Қазақ күресінің ережелерін таныстырып теориялық семинар өткізіп, спортшыларға кілемде әдіс тәсілдерің бөлісті.

Жарыс қорытындысы бойынша Грузия кұрама командасы 1 – орын. Монғолия құрама командасы 2 – орын. 3 – орынды Қазақстан құрама командасы иеленді.

Қазақстан құрама командасының сапында 90 кг салмақта университетіміздің Дене шынықтыру және спорт мамандығының 2 курс студенті Ахметов Айбек бар.

ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

29 Май 2020 7

Құттықтау сазды бағдарламасының осы аптадағы шығарылымы 25 - 31 мамыр аралыгындағы дүниеге келген әріптестерімізді құттықтауға арналды.

«ӨТКЕНДІ ЕСТЕ САҚТАЙМЫЗ» атты эссе байқауы өтті

29 Май 2020 34

ХХ ғасырдағы саяси қуғын-сүргін - мыңдаған жазықсыз адамдардың қаны мен көз жасына суарылған тарихымыздың шерлі беттерінің бірі екендігі шындық.

«Ұлы даланың ұлы ақыны - Абай!»

28 Май 2020 35

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ халқының ұлы ақыны, ағартушысы Абай Құнанбайұлының 175 жылдық мерейтойына арналған тәрбиелік шара онлайн түрде өтті.

Жаңа ахуал білім және ғылым жүйесін түбегейлі реформалауды талап етеді

28 Май 2020 47

Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің үшінші отырысы пандемияға байланысты онлайн-форматта өтті. Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев төрағалық еткен жиында адам капиталын дамыту, білім беру, денсаулық сақтау мәселелері талқыланды.