Евразия кубогінде университет жалауы жілбіреді

2018 жылдың 22-23 желтоқсан аралығында  Голландия мемлекетінің  Суст қаласында тұңшыш рет Біріккен күрес қауымдығы  UWW және Дүниежүзілік  Қазақ күресі федерациясының қолдауымен қазақ күресінен ерлер арасында Еуропа мен Азиянын ең мықты командалар арасында бес салмақта (60кг, 70кг, 80кг, 90кг, +90кг жоғары салмақта ) Еуразия кубогі өтті.

Жарысқа Еуропадан Германия, Голландия, Беларуссия, Грузия командалары ал Азиядан Монголия Өзбекистан, Қырғызстан және Қазақстан құрама командалары мықты құрамада қатысты.

Жарыс алдында Университетіміздің Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасынығ аға оқытушысы, Азия құрлығының қазақ күресі федерациясының бас хатшысы, халықаралық дәрежедегі төреші Хабиров Рафаэль Ралитұлы төрешілер мен бапкерлерге Қазақ күресінің ережелерін таныстырып теориялық семинар өткізіп, спортшыларға кілемде әдіс тәсілдерің бөлісті.

Жарыс қорытындысы бойынша Грузия кұрама командасы 1 – орын. Монғолия құрама командасы 2 – орын. 3 – орынды Қазақстан құрама командасы иеленді.

Қазақстан құрама командасының сапында 90 кг салмақта университетіміздің Дене шынықтыру және спорт мамандығының 2 курс студенті Ахметов Айбек бар.