Евразия кубогінде университет жалауы жілбіреді

2018 жылдың 22-23 желтоқсан аралығында  Голландия мемлекетінің  Суст қаласында тұңшыш рет Біріккен күрес қауымдығы  UWW және Дүниежүзілік  Қазақ күресі федерациясының қолдауымен қазақ күресінен ерлер арасында Еуропа мен Азиянын ең мықты командалар арасында бес салмақта (60кг, 70кг, 80кг, 90кг, +90кг жоғары салмақта ) Еуразия кубогі өтті.

Жарысқа Еуропадан Германия, Голландия, Беларуссия, Грузия командалары ал Азиядан Монголия Өзбекистан, Қырғызстан және Қазақстан құрама командалары мықты құрамада қатысты.

Жарыс алдында Университетіміздің Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасынығ аға оқытушысы, Азия құрлығының қазақ күресі федерациясының бас хатшысы, халықаралық дәрежедегі төреші Хабиров Рафаэль Ралитұлы төрешілер мен бапкерлерге Қазақ күресінің ережелерін таныстырып теориялық семинар өткізіп, спортшыларға кілемде әдіс тәсілдерің бөлісті.

Жарыс қорытындысы бойынша Грузия кұрама командасы 1 – орын. Монғолия құрама командасы 2 – орын. 3 – орынды Қазақстан құрама командасы иеленді.

Қазақстан құрама командасының сапында 90 кг салмақта университетіміздің Дене шынықтыру және спорт мамандығының 2 курс студенті Ахметов Айбек бар.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 5

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 84

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 94

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 98

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 87

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.