Евразия кубогінде университет жалауы жілбіреді

2018 жылдың 22-23 желтоқсан аралығында  Голландия мемлекетінің  Суст қаласында тұңшыш рет Біріккен күрес қауымдығы  UWW және Дүниежүзілік  Қазақ күресі федерациясының қолдауымен қазақ күресінен ерлер арасында Еуропа мен Азиянын ең мықты командалар арасында бес салмақта (60кг, 70кг, 80кг, 90кг, +90кг жоғары салмақта ) Еуразия кубогі өтті.

Жарысқа Еуропадан Германия, Голландия, Беларуссия, Грузия командалары ал Азиядан Монголия Өзбекистан, Қырғызстан және Қазақстан құрама командалары мықты құрамада қатысты.

Жарыс алдында Университетіміздің Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасынығ аға оқытушысы, Азия құрлығының қазақ күресі федерациясының бас хатшысы, халықаралық дәрежедегі төреші Хабиров Рафаэль Ралитұлы төрешілер мен бапкерлерге Қазақ күресінің ережелерін таныстырып теориялық семинар өткізіп, спортшыларға кілемде әдіс тәсілдерің бөлісті.

Жарыс қорытындысы бойынша Грузия кұрама командасы 1 – орын. Монғолия құрама командасы 2 – орын. 3 – орынды Қазақстан құрама командасы иеленді.

Қазақстан құрама командасының сапында 90 кг салмақта университетіміздің Дене шынықтыру және спорт мамандығының 2 курс студенті Ахметов Айбек бар.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 12

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 23

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 68

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 33

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 46

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.