Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Қазақстандық университеттер арасында UI GreenMetricRanking әлемдік рейтингінде өзінің көшбасшылық позициясын растады.

Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әлемдегі «UI Green Metric Ranking of World Universities - 2018» рейтингінде  60-шы сатыға көтеріліп,  Қазақстандық жоғары оқу орындары арасында көшбасшылық танытты.

Қорытындылай келе әлемнің 719 университеті арасында 318 орынды иемденді. Экологиялық менеджмент қағидаларын енгізу Атырау мемлекеттік университетінің стратегиясының маңызды бағыттарының бірі болып табылады және Эко-кампус тұрақты дамыту департаменті жыл бойы «жасыл көрсеткіштерді» жақсарту үшін белсенді жұмыс істеп, осылайша 4109-дан 4900 баллға жоғарылатты!

Атырау мемлекеттік университетімен қатар  өзге де  9 Қазақстандық жоғары оқу орындары  рейтингке түсті: Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті - 172, Қазақ ұлттық аграрлық университеті - 356, Алматы энергетика және байланыс университеті - 480, Қарағанды мемлекеттік техникалық университеті- 482, Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті - 499, Қостанай мемлекеттік педагогикалық университеттi - 570 Қазақ инженерлік-техникалық университеті - 609, Нархоз университеті - 646, Назарбаев Университеті - 701.

Сегізінші рет өткізіліп отырған мұндай рейтинг, әртүрлі университеттердің тұрақты дамуына қол жеткізу және қолайлы ортаны дамытуға деген ұмтылысын ынталандырады: рейтинг алты негізгі санаттар бойынша: Жасыл көрсеткіштер (15%), Энергия және климаттың өзгеруі (21%), Қалдықтарды басқару (18% ), Суды пайдалану (10%), Көлік (18%) және білім беру (18%).

2018 жылы әлемнің 78 елінен 719 жоғары оқу орны қатысып, бұл өткен жылмен салыстырғанда - әлемнің 75 елінен 619 жоғары оқу орындарының қатысуы көрсетеді.

Толығырақ ақпаратты UI GreenMetric веб-сайтында таба аласыз.

«Тәңірге хат» жазған Асан ақын

21 Фев 2020 5

«Atyrau» газетінің бүгінгі санына Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректорының баспасөз хатшысы, ақын, журналист Асантемір Қаршығаұлының «Тәңірге хат» атты туындысының таныстырылымы насихатталған мақала жарық көрді.

«Nur Otan» партиясы Атырау қалалық филиалы төрағасы Атырау университетіндегі бастауыш партия ұйымы жұмысымен танысты

21 Фев 2020 19

Кеше «Nur Otan» партиясының Атырау қалалық филиалының төрағасы болып сайланған Бейбіт Мырзағалиев Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болып, «Бірлік» бастауыш партия ұйымының жұмысымен танысып, жастармен кездесті.

Қабылдау комиссиясы өз жұмысын жалғастыруда

21 Фев 2020 5

2020 жылдың 20 ақпан күні Х.Досмқхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің қабылдау коммиссия мүшелері Индербор ауданы мәдениет үйінде биылгы мектеп бітіруші түлектер,ата -аналар және ұстаздар қауымымен университетіміздің профессор -оқытушылар құрамы кездесу өткізіп оқушыларға кәсіби бағдар жұмысын жүргізді.

Ерікті болу - ерлік

21 Фев 2020 8

Өз еркімен қоғамға пайдасын тигізуді көздейтін еріктілердің қатары жыл санап артып келеді. Бүгінде әлем халқының 970 миллионы волонтер болса, оның ішінде әрбір сегізінші қазақстандық еріктілер қатарын толықтыруда.

ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

21 Фев 2020 3

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Абу Аманжан 52 келі және Жұмабай Парасат 62 келі салмақ дәрежесінде, Минск қаласында Беларуссия елі Президентінің жүлдесіне арналған самбо және жауынгерлік самбо күресінен халықаралық "А" санатты турнирінде ЧЕМПИОН атанса, жауынгерлік самбодан 57 келі салмақта Тусупов Серікжан күміс жүлдені еншіледі.