Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Қазақстандық университеттер арасында UI GreenMetricRanking әлемдік рейтингінде өзінің көшбасшылық позициясын растады.

Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әлемдегі «UI Green Metric Ranking of World Universities - 2018» рейтингінде  60-шы сатыға көтеріліп,  Қазақстандық жоғары оқу орындары арасында көшбасшылық танытты.

Қорытындылай келе әлемнің 719 университеті арасында 318 орынды иемденді. Экологиялық менеджмент қағидаларын енгізу Атырау мемлекеттік университетінің стратегиясының маңызды бағыттарының бірі болып табылады және Эко-кампус тұрақты дамыту департаменті жыл бойы «жасыл көрсеткіштерді» жақсарту үшін белсенді жұмыс істеп, осылайша 4109-дан 4900 баллға жоғарылатты!

Атырау мемлекеттік университетімен қатар  өзге де  9 Қазақстандық жоғары оқу орындары  рейтингке түсті: Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті - 172, Қазақ ұлттық аграрлық университеті - 356, Алматы энергетика және байланыс университеті - 480, Қарағанды мемлекеттік техникалық университеті- 482, Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті - 499, Қостанай мемлекеттік педагогикалық университеттi - 570 Қазақ инженерлік-техникалық университеті - 609, Нархоз университеті - 646, Назарбаев Университеті - 701.

Сегізінші рет өткізіліп отырған мұндай рейтинг, әртүрлі университеттердің тұрақты дамуына қол жеткізу және қолайлы ортаны дамытуға деген ұмтылысын ынталандырады: рейтинг алты негізгі санаттар бойынша: Жасыл көрсеткіштер (15%), Энергия және климаттың өзгеруі (21%), Қалдықтарды басқару (18% ), Суды пайдалану (10%), Көлік (18%) және білім беру (18%).

2018 жылы әлемнің 78 елінен 719 жоғары оқу орны қатысып, бұл өткен жылмен салыстырғанда - әлемнің 75 елінен 619 жоғары оқу орындарының қатысуы көрсетеді.

Толығырақ ақпаратты UI GreenMetric веб-сайтында таба аласыз.

Қош келдің, әз-Наурыз!

19 Мар 2019 5

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының ұйымдастыруымен «Қош келдің, әз-Наурыз» атты мерекелік шара өтті.

«Ұлы күннің айнасы» атты мерекелік шара өтті

19 Мар 2019 4

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында гуманитарлық ғылымдар және өнер фаультеті мен көптілді білім беру факультетінің белсенді студенттерінің ұйымдастыруымен «Ұлы күннің айнасы» мерекелік шара болып өтті.

Қалалық олимпиада Қазақстанның рухани жаңғыруына арналды

16 Мар 2019 35

2019 жылы 14 наурызда Шетел тілін оқыту әдістемесі кафедрасы 1-2 курс аралығында 5В011900-шетел тілі: екі шетел тілі мамандығы бойынша, Қазақстанның  рухани жаңғыру бағытында қалалық олимпиада өтті. Олимпиадаға Х.Досмұхамедов атындағы АтМУ, АИГИ, АИГИ колледжі, Қ.Дүтбаев атындағы гуманитарлық колледжінен 40 студент қатысты.

Біздің міндет - балалардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету

14 Мар 2019 55

Осындай атаумен 1 наурыз - Азаматтық қорғаныс күнін атап өту мақсатында дәріс өткізілді.

Өзекті тақырып қозғалды

13 Мар 2019 62

Халықаралық әйелдер мерекесінің қарсаңында, корпоративтік оқыту орталығының ұйымдастыруымен университеттің әкімшілік басшылық қызметкерлеріне «Университеттің тұрақты даму бағдарламасы» атты семинар-тренинг өткізілді