Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Қазақстандық университеттер арасында UI GreenMetricRanking әлемдік рейтингінде өзінің көшбасшылық позициясын растады.

Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әлемдегі «UI Green Metric Ranking of World Universities - 2018» рейтингінде  60-шы сатыға көтеріліп,  Қазақстандық жоғары оқу орындары арасында көшбасшылық танытты.

Қорытындылай келе әлемнің 719 университеті арасында 318 орынды иемденді. Экологиялық менеджмент қағидаларын енгізу Атырау мемлекеттік университетінің стратегиясының маңызды бағыттарының бірі болып табылады және Эко-кампус тұрақты дамыту департаменті жыл бойы «жасыл көрсеткіштерді» жақсарту үшін белсенді жұмыс істеп, осылайша 4109-дан 4900 баллға жоғарылатты!

Атырау мемлекеттік университетімен қатар  өзге де  9 Қазақстандық жоғары оқу орындары  рейтингке түсті: Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті - 172, Қазақ ұлттық аграрлық университеті - 356, Алматы энергетика және байланыс университеті - 480, Қарағанды мемлекеттік техникалық университеті- 482, Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті - 499, Қостанай мемлекеттік педагогикалық университеттi - 570 Қазақ инженерлік-техникалық университеті - 609, Нархоз университеті - 646, Назарбаев Университеті - 701.

Сегізінші рет өткізіліп отырған мұндай рейтинг, әртүрлі университеттердің тұрақты дамуына қол жеткізу және қолайлы ортаны дамытуға деген ұмтылысын ынталандырады: рейтинг алты негізгі санаттар бойынша: Жасыл көрсеткіштер (15%), Энергия және климаттың өзгеруі (21%), Қалдықтарды басқару (18% ), Суды пайдалану (10%), Көлік (18%) және білім беру (18%).

2018 жылы әлемнің 78 елінен 719 жоғары оқу орны қатысып, бұл өткен жылмен салыстырғанда - әлемнің 75 елінен 619 жоғары оқу орындарының қатысуы көрсетеді.

Толығырақ ақпаратты UI GreenMetric веб-сайтында таба аласыз.

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 9

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.