Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Қазақстандық университеттер арасында UI GreenMetricRanking әлемдік рейтингінде өзінің көшбасшылық позициясын растады.

Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әлемдегі «UI Green Metric Ranking of World Universities - 2018» рейтингінде  60-шы сатыға көтеріліп,  Қазақстандық жоғары оқу орындары арасында көшбасшылық танытты.

Қорытындылай келе әлемнің 719 университеті арасында 318 орынды иемденді. Экологиялық менеджмент қағидаларын енгізу Атырау мемлекеттік университетінің стратегиясының маңызды бағыттарының бірі болып табылады және Эко-кампус тұрақты дамыту департаменті жыл бойы «жасыл көрсеткіштерді» жақсарту үшін белсенді жұмыс істеп, осылайша 4109-дан 4900 баллға жоғарылатты!

Атырау мемлекеттік университетімен қатар  өзге де  9 Қазақстандық жоғары оқу орындары  рейтингке түсті: Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті - 172, Қазақ ұлттық аграрлық университеті - 356, Алматы энергетика және байланыс университеті - 480, Қарағанды мемлекеттік техникалық университеті- 482, Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті - 499, Қостанай мемлекеттік педагогикалық университеттi - 570 Қазақ инженерлік-техникалық университеті - 609, Нархоз университеті - 646, Назарбаев Университеті - 701.

Сегізінші рет өткізіліп отырған мұндай рейтинг, әртүрлі университеттердің тұрақты дамуына қол жеткізу және қолайлы ортаны дамытуға деген ұмтылысын ынталандырады: рейтинг алты негізгі санаттар бойынша: Жасыл көрсеткіштер (15%), Энергия және климаттың өзгеруі (21%), Қалдықтарды басқару (18% ), Суды пайдалану (10%), Көлік (18%) және білім беру (18%).

2018 жылы әлемнің 78 елінен 719 жоғары оқу орны қатысып, бұл өткен жылмен салыстырғанда - әлемнің 75 елінен 619 жоғары оқу орындарының қатысуы көрсетеді.

Толығырақ ақпаратты UI GreenMetric веб-сайтында таба аласыз.

Сандық сауаттылық

18 Янв 2019 11

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында ашылған "ІТ - мамандарды даярлау орталығында" Атырау облысында 2019 жылы ашылатын "Балаларға арналған тегін ІТ-сыныптар" жобасы аясында мұғалімдер даярлау курсынан өтті.

Байқау кеңесінің мәжілісі

14 Янв 2019 39

2019 жылдың 14 қаңтарында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі Суханбердиева Эльмира Амангелдіқызының төрағалығымен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті байқау кеңесінің мәжілісі өтті.

Білім бағдарламасын талқылау жалғасуда

11 Янв 2019 72

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өтіп жатырған «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декаданың екінші күнінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының оқытушылары  тарих мамандықтары бойынша білім бағдарламаларына талдау жасады.

Әдістемелік декада

10 Янв 2019 102

9 қаңтарда «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декада басталды. Декада аясында «Білім» бағытындағы білім бағдарламаларының мазмұнындағы педагогикалық-психологиялық және әдістемелік блоктарды талқылау» атты семинар өтті.

Әріптестер айқасы

10 Янв 2019 65

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және қызметкерлері арасында өтіп жатқан спартакиада волейбол ойынымен жалғасты.