Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Қазақстандық университеттер арасында UI GreenMetricRanking әлемдік рейтингінде өзінің көшбасшылық позициясын растады.

Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әлемдегі «UI Green Metric Ranking of World Universities - 2018» рейтингінде  60-шы сатыға көтеріліп,  Қазақстандық жоғары оқу орындары арасында көшбасшылық танытты.

Қорытындылай келе әлемнің 719 университеті арасында 318 орынды иемденді. Экологиялық менеджмент қағидаларын енгізу Атырау мемлекеттік университетінің стратегиясының маңызды бағыттарының бірі болып табылады және Эко-кампус тұрақты дамыту департаменті жыл бойы «жасыл көрсеткіштерді» жақсарту үшін белсенді жұмыс істеп, осылайша 4109-дан 4900 баллға жоғарылатты!

Атырау мемлекеттік университетімен қатар  өзге де  9 Қазақстандық жоғары оқу орындары  рейтингке түсті: Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті - 172, Қазақ ұлттық аграрлық университеті - 356, Алматы энергетика және байланыс университеті - 480, Қарағанды мемлекеттік техникалық университеті- 482, Қожа Ахмет Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті - 499, Қостанай мемлекеттік педагогикалық университеттi - 570 Қазақ инженерлік-техникалық университеті - 609, Нархоз университеті - 646, Назарбаев Университеті - 701.

Сегізінші рет өткізіліп отырған мұндай рейтинг, әртүрлі университеттердің тұрақты дамуына қол жеткізу және қолайлы ортаны дамытуға деген ұмтылысын ынталандырады: рейтинг алты негізгі санаттар бойынша: Жасыл көрсеткіштер (15%), Энергия және климаттың өзгеруі (21%), Қалдықтарды басқару (18% ), Суды пайдалану (10%), Көлік (18%) және білім беру (18%).

2018 жылы әлемнің 78 елінен 719 жоғары оқу орны қатысып, бұл өткен жылмен салыстырғанда - әлемнің 75 елінен 619 жоғары оқу орындарының қатысуы көрсетеді.

Толығырақ ақпаратты UI GreenMetric веб-сайтында таба аласыз.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 34

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 63

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 115

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 46

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 69

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.