Жазушы Зейнолла Серікқалиевтің 80 жылдығына арналған республикалық конференциясы

13 желтоқсан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ  залында Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының ұйымдастыруымен ҚР еңбек сіңірген қайраткері, Халықаралық «Алаш» әдеби сыйлығының лауреаты, жазушы Зейнолла Серікқалиевтің 80 жылдығына орай «Сарабдал сынның сардары» атты республикалық конференциясы болып өтті.

Конференцияға Алматы шаһарынан көрнекті қаламгер, ҚР Жазушылар одағының басқарма төрағасының орынбасары Мереке Әбдешұлы Құлкенов ағамыз бастаған ақын-жазушыларымыз және Зейнолла ағамыздың жары Майра апай, Құрмағазы аудандық әкімдігі, бір топ туыстары мен ағамыздың үзеңгілес достары және шәкірттері қатынасып өз ойларын білдірді.

Конференция барысында арнайы дайындалған баяндамалар оқылды. Баяндамашылар қатарында – көрнекті қаламгер, ҚР Жазушылар Одағы Басқарма төрағасының орынбасары – Мереке Әбдешұлы Құлкенов, белгілі сыншы Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, ҚР Жазушылар Одағының хатшасы, филология ғылымдарының докторы, профессор – Қадыр Өтегенұлы Жүсіп, жазушы драматург, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері – Дидар Амантайұлы Қосылбеков, ақын Қазақстан Жазушылар Одағы Атырау облыстық филиалының директоры – Қойшғұл Өмірұлы Жылқышиев, З.Серікқалиев атындағы мектеп-интернатының тарих пәні мұғалімі - Өтепов Айбек болды.

Конференция соңында қорытынды сөз Зейнолла ағамыздың жары Майра Бірлянқызы Сатыбалдиеваға берілді.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 14

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 171

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 140

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 109

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 152

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.