Жазушы Зейнолла Серікқалиевтің 80 жылдығына арналған республикалық конференциясы

13 желтоқсан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ  залында Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының ұйымдастыруымен ҚР еңбек сіңірген қайраткері, Халықаралық «Алаш» әдеби сыйлығының лауреаты, жазушы Зейнолла Серікқалиевтің 80 жылдығына орай «Сарабдал сынның сардары» атты республикалық конференциясы болып өтті.

Конференцияға Алматы шаһарынан көрнекті қаламгер, ҚР Жазушылар одағының басқарма төрағасының орынбасары Мереке Әбдешұлы Құлкенов ағамыз бастаған ақын-жазушыларымыз және Зейнолла ағамыздың жары Майра апай, Құрмағазы аудандық әкімдігі, бір топ туыстары мен ағамыздың үзеңгілес достары және шәкірттері қатынасып өз ойларын білдірді.

Конференция барысында арнайы дайындалған баяндамалар оқылды. Баяндамашылар қатарында – көрнекті қаламгер, ҚР Жазушылар Одағы Басқарма төрағасының орынбасары – Мереке Әбдешұлы Құлкенов, белгілі сыншы Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, ҚР Жазушылар Одағының хатшасы, филология ғылымдарының докторы, профессор – Қадыр Өтегенұлы Жүсіп, жазушы драматург, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері – Дидар Амантайұлы Қосылбеков, ақын Қазақстан Жазушылар Одағы Атырау облыстық филиалының директоры – Қойшғұл Өмірұлы Жылқышиев, З.Серікқалиев атындағы мектеп-интернатының тарих пәні мұғалімі - Өтепов Айбек болды.

Конференция соңында қорытынды сөз Зейнолла ағамыздың жары Майра Бірлянқызы Сатыбалдиеваға берілді.

“Kids University” шақырады!

25 Мар 2019 1

Балалар Университетінің жаздық маусымының ашылуы

«Латын негізді қазақ жазуы: ономастикалық-графикалық кеңістік мәселелері»

25 Мар 2019 5

2019 жылы 15 наурызында сағат 9:00 де Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кеңес залында Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті, Филология және көптілді білім беру институты Академик С.Қирабаев атындағы Қазақ тілі мен әдебиет кафедрасы және Латын ғылыми-практикалық орталығының ұйымдастыруымен «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағарламасыда көрсетілген концептуалды негіздерін іске асыру мақсатында  «Латын негізді қазақ жазуы: ономастикалық-графикалық кеңістік мәселелері» атты республикалық onlain-вебинар жұмысы өтті.

Қош келдің, әз-Наурыз!

19 Мар 2019 68

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының ұйымдастыруымен «Қош келдің, әз-Наурыз» атты мерекелік шара өтті.

«Ұлы күннің айнасы» атты мерекелік шара өтті

19 Мар 2019 41

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында гуманитарлық ғылымдар және өнер фаультеті мен көптілді білім беру факультетінің белсенді студенттерінің ұйымдастыруымен «Ұлы күннің айнасы» мерекелік шара болып өтті.

Қалалық олимпиада Қазақстанның рухани жаңғыруына арналды

16 Мар 2019 50

2019 жылы 14 наурызда Шетел тілін оқыту әдістемесі кафедрасы 1-2 курс аралығында 5В011900-шетел тілі: екі шетел тілі мамандығы бойынша, Қазақстанның  рухани жаңғыру бағытында қалалық олимпиада өтті. Олимпиадаға Х.Досмұхамедов атындағы АтМУ, АИГИ, АИГИ колледжі, Қ.Дүтбаев атындағы гуманитарлық колледжінен 40 студент қатысты.