Жазушы Зейнолла Серікқалиевтің 80 жылдығына арналған республикалық конференциясы

13 желтоқсан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ  залында Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының ұйымдастыруымен ҚР еңбек сіңірген қайраткері, Халықаралық «Алаш» әдеби сыйлығының лауреаты, жазушы Зейнолла Серікқалиевтің 80 жылдығына орай «Сарабдал сынның сардары» атты республикалық конференциясы болып өтті.

Конференцияға Алматы шаһарынан көрнекті қаламгер, ҚР Жазушылар одағының басқарма төрағасының орынбасары Мереке Әбдешұлы Құлкенов ағамыз бастаған ақын-жазушыларымыз және Зейнолла ағамыздың жары Майра апай, Құрмағазы аудандық әкімдігі, бір топ туыстары мен ағамыздың үзеңгілес достары және шәкірттері қатынасып өз ойларын білдірді.

Конференция барысында арнайы дайындалған баяндамалар оқылды. Баяндамашылар қатарында – көрнекті қаламгер, ҚР Жазушылар Одағы Басқарма төрағасының орынбасары – Мереке Әбдешұлы Құлкенов, белгілі сыншы Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, ҚР Жазушылар Одағының хатшасы, филология ғылымдарының докторы, профессор – Қадыр Өтегенұлы Жүсіп, жазушы драматург, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері – Дидар Амантайұлы Қосылбеков, ақын Қазақстан Жазушылар Одағы Атырау облыстық филиалының директоры – Қойшғұл Өмірұлы Жылқышиев, З.Серікқалиев атындағы мектеп-интернатының тарих пәні мұғалімі - Өтепов Айбек болды.

Конференция соңында қорытынды сөз Зейнолла ағамыздың жары Майра Бірлянқызы Сатыбалдиеваға берілді.

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 9

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.