Жазушы Зейнолла Серікқалиевтің 80 жылдығына арналған республикалық конференциясы

13 желтоқсан күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ  залында Атырау облысы Мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының ұйымдастыруымен ҚР еңбек сіңірген қайраткері, Халықаралық «Алаш» әдеби сыйлығының лауреаты, жазушы Зейнолла Серікқалиевтің 80 жылдығына орай «Сарабдал сынның сардары» атты республикалық конференциясы болып өтті.

Конференцияға Алматы шаһарынан көрнекті қаламгер, ҚР Жазушылар одағының басқарма төрағасының орынбасары Мереке Әбдешұлы Құлкенов ағамыз бастаған ақын-жазушыларымыз және Зейнолла ағамыздың жары Майра апай, Құрмағазы аудандық әкімдігі, бір топ туыстары мен ағамыздың үзеңгілес достары және шәкірттері қатынасып өз ойларын білдірді.

Конференция барысында арнайы дайындалған баяндамалар оқылды. Баяндамашылар қатарында – көрнекті қаламгер, ҚР Жазушылар Одағы Басқарма төрағасының орынбасары – Мереке Әбдешұлы Құлкенов, белгілі сыншы Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, ҚР Жазушылар Одағының хатшасы, филология ғылымдарының докторы, профессор – Қадыр Өтегенұлы Жүсіп, жазушы драматург, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері – Дидар Амантайұлы Қосылбеков, ақын Қазақстан Жазушылар Одағы Атырау облыстық филиалының директоры – Қойшғұл Өмірұлы Жылқышиев, З.Серікқалиев атындағы мектеп-интернатының тарих пәні мұғалімі - Өтепов Айбек болды.

Конференция соңында қорытынды сөз Зейнолла ағамыздың жары Майра Бірлянқызы Сатыбалдиеваға берілді.

Сандық сауаттылық

18 Янв 2019 11

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында ашылған "ІТ - мамандарды даярлау орталығында" Атырау облысында 2019 жылы ашылатын "Балаларға арналған тегін ІТ-сыныптар" жобасы аясында мұғалімдер даярлау курсынан өтті.

Байқау кеңесінің мәжілісі

14 Янв 2019 38

2019 жылдың 14 қаңтарында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі Суханбердиева Эльмира Амангелдіқызының төрағалығымен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті байқау кеңесінің мәжілісі өтті.

Білім бағдарламасын талқылау жалғасуда

11 Янв 2019 72

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өтіп жатырған «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декаданың екінші күнінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының оқытушылары  тарих мамандықтары бойынша білім бағдарламаларына талдау жасады.

Әдістемелік декада

10 Янв 2019 102

9 қаңтарда «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декада басталды. Декада аясында «Білім» бағытындағы білім бағдарламаларының мазмұнындағы педагогикалық-психологиялық және әдістемелік блоктарды талқылау» атты семинар өтті.

Әріптестер айқасы

10 Янв 2019 65

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және қызметкерлері арасында өтіп жатқан спартакиада волейбол ойынымен жалғасты.