iSpace бизнес-инкубаторы Британдық Кеңестен 50,000 фунт стерлинг көлемінде грант жеңіп алды

Атырау мемлекеттік университетінің iSpace бизнес-инкубаторы Лестер Университетімен серіктесе (University of Leicester, UK) Британдық Кеңестің Creatıve Spark гранттық бағдарламасының жеңімпаздары атанды.

Creative Spark: жоғары оқу орындарына арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі бағдарлама – бұл Біріккен Корольдіктің қолдауымен жеті елде, соның ішінде Орталық Азияда (Қазақстан, Өзбекстан, Қырғызстанда), Оңтүстік Кавказда (Әзірбайжан, Армения, Грузияда) және Украинада кәсіпкерлік машықтарды және креативті экономиканы дамыту мақсатымен халықаралық университеттерге қолдау көрсету және халықаралық әріптестіктерді дамыту жөніндегі бес жылдық бастама.
Осы жеті елде жоғары білім беру саласындағы реформаларды қолдау және жұмысқа орналастыру проблемасын шешуге жәрдемдесу үшін біз кәсіпкерлік саласында білім беруді дамыту үшін Біріккен Корольдіктің тәжірибесін пайдаланамыз. Осылайша біз бағдарламаның бірінші жылының ішінде 10 000 студент пен жас кәсіпкерге қолдау көрсетеміз.
БАҒДАРЛАМА НЕГІЗГІ ҮШ ЭЛЕМЕНТТЕН ТҰРАДЫ:
1. Кәсіпкерлік машықтарға үйретуге қолдау жасау және кәсіпкерлік орталықтарын құру үшін Біріккен Корольдіктегі және бағдарламаға қатысатын елдердегі университеттер мен креативтік институттардың арасындағы әріптестіктерді дамыту.
2. Студенттер мен креативтік кәсіпкерлерге арнап идеялар питчингі, бизнес құру, зияткерлік меншікті қорғау және кредит алу сияқты тақырыптарды қамтитын кәсіпкерлік бойынша оқу бағдарламаларын әзірлеу.
3. Цифрлық оқу ресурстарына, соның ішінде оқу платформаларына, онлайн курстарға және көпшілік қатысатын қашықтан оқытатын ашық курстарға қолжетімділік беру арқылы ағылшын тілін оқытып, бұл орайда кәсіпкерлерге арналған ағылшын тіліне баса назар аудару.
Creative Spark Британдық кеңеспен басқарылады және қаржыландырылады.
«Айта кетелік, барлық қатысушы елдерден жүз өтінімнің ішінен тек 20-ы ғана мақұлданды. Бұл гранттық бағдарлама кәсіпкерлік және инновациялық қызметті жандандыруды көздейді. Біздің жобамызда британдық мамандардың қатысуымен әлемдік жетекші әдістерде стартаптар мен кәсіпкерлерге арналған тренинг бағдарламаларын дайындау, сондай-ақ конференциялар өткізу және тәжірибе алмасу қарастырылған. Және ең бастысы - АтМУ студенттері мен қызметкерлері үшін ағылшын тілін тегін оқыту. Бағдарламаға қатысу үшін, кез-келген адам 4-ғимаратта орналасқан iSpace Business Incubator-ге келіп тіркей алады», - деді бизнес инкубатордың жетекшісі Шилибекова Ұлжан.

Толығырақ ақпаратты Creative Spark парақшасында және Британдық Кеңестің веб-сайтында таба аласыз.

“Kids University” шақырады!

25 Мар 2019 1

Балалар Университетінің жаздық маусымының ашылуы

«Латын негізді қазақ жазуы: ономастикалық-графикалық кеңістік мәселелері»

25 Мар 2019 5

2019 жылы 15 наурызында сағат 9:00 де Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кеңес залында Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті, Филология және көптілді білім беру институты Академик С.Қирабаев атындағы Қазақ тілі мен әдебиет кафедрасы және Латын ғылыми-практикалық орталығының ұйымдастыруымен «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағарламасыда көрсетілген концептуалды негіздерін іске асыру мақсатында  «Латын негізді қазақ жазуы: ономастикалық-графикалық кеңістік мәселелері» атты республикалық onlain-вебинар жұмысы өтті.

Қош келдің, әз-Наурыз!

19 Мар 2019 68

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының ұйымдастыруымен «Қош келдің, әз-Наурыз» атты мерекелік шара өтті.

«Ұлы күннің айнасы» атты мерекелік шара өтті

19 Мар 2019 41

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында гуманитарлық ғылымдар және өнер фаультеті мен көптілді білім беру факультетінің белсенді студенттерінің ұйымдастыруымен «Ұлы күннің айнасы» мерекелік шара болып өтті.

Қалалық олимпиада Қазақстанның рухани жаңғыруына арналды

16 Мар 2019 50

2019 жылы 14 наурызда Шетел тілін оқыту әдістемесі кафедрасы 1-2 курс аралығында 5В011900-шетел тілі: екі шетел тілі мамандығы бойынша, Қазақстанның  рухани жаңғыру бағытында қалалық олимпиада өтті. Олимпиадаға Х.Досмұхамедов атындағы АтМУ, АИГИ, АИГИ колледжі, Қ.Дүтбаев атындағы гуманитарлық колледжінен 40 студент қатысты.