iSpace бизнес-инкубаторы Британдық Кеңестен 50,000 фунт стерлинг көлемінде грант жеңіп алды

Атырау мемлекеттік университетінің iSpace бизнес-инкубаторы Лестер Университетімен серіктесе (University of Leicester, UK) Британдық Кеңестің Creatıve Spark гранттық бағдарламасының жеңімпаздары атанды.

Creative Spark: жоғары оқу орындарына арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі бағдарлама – бұл Біріккен Корольдіктің қолдауымен жеті елде, соның ішінде Орталық Азияда (Қазақстан, Өзбекстан, Қырғызстанда), Оңтүстік Кавказда (Әзірбайжан, Армения, Грузияда) және Украинада кәсіпкерлік машықтарды және креативті экономиканы дамыту мақсатымен халықаралық университеттерге қолдау көрсету және халықаралық әріптестіктерді дамыту жөніндегі бес жылдық бастама.
Осы жеті елде жоғары білім беру саласындағы реформаларды қолдау және жұмысқа орналастыру проблемасын шешуге жәрдемдесу үшін біз кәсіпкерлік саласында білім беруді дамыту үшін Біріккен Корольдіктің тәжірибесін пайдаланамыз. Осылайша біз бағдарламаның бірінші жылының ішінде 10 000 студент пен жас кәсіпкерге қолдау көрсетеміз.
БАҒДАРЛАМА НЕГІЗГІ ҮШ ЭЛЕМЕНТТЕН ТҰРАДЫ:
1. Кәсіпкерлік машықтарға үйретуге қолдау жасау және кәсіпкерлік орталықтарын құру үшін Біріккен Корольдіктегі және бағдарламаға қатысатын елдердегі университеттер мен креативтік институттардың арасындағы әріптестіктерді дамыту.
2. Студенттер мен креативтік кәсіпкерлерге арнап идеялар питчингі, бизнес құру, зияткерлік меншікті қорғау және кредит алу сияқты тақырыптарды қамтитын кәсіпкерлік бойынша оқу бағдарламаларын әзірлеу.
3. Цифрлық оқу ресурстарына, соның ішінде оқу платформаларына, онлайн курстарға және көпшілік қатысатын қашықтан оқытатын ашық курстарға қолжетімділік беру арқылы ағылшын тілін оқытып, бұл орайда кәсіпкерлерге арналған ағылшын тіліне баса назар аудару.
Creative Spark Британдық кеңеспен басқарылады және қаржыландырылады.
«Айта кетелік, барлық қатысушы елдерден жүз өтінімнің ішінен тек 20-ы ғана мақұлданды. Бұл гранттық бағдарлама кәсіпкерлік және инновациялық қызметті жандандыруды көздейді. Біздің жобамызда британдық мамандардың қатысуымен әлемдік жетекші әдістерде стартаптар мен кәсіпкерлерге арналған тренинг бағдарламаларын дайындау, сондай-ақ конференциялар өткізу және тәжірибе алмасу қарастырылған. Және ең бастысы - АтМУ студенттері мен қызметкерлері үшін ағылшын тілін тегін оқыту. Бағдарламаға қатысу үшін, кез-келген адам 4-ғимаратта орналасқан iSpace Business Incubator-ге келіп тіркей алады», - деді бизнес инкубатордың жетекшісі Шилибекова Ұлжан.

Толығырақ ақпаратты Creative Spark парақшасында және Британдық Кеңестің веб-сайтында таба аласыз.

«Тәңірге хат» жазған Асан ақын

21 Фев 2020 5

«Atyrau» газетінің бүгінгі санына Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректорының баспасөз хатшысы, ақын, журналист Асантемір Қаршығаұлының «Тәңірге хат» атты туындысының таныстырылымы насихатталған мақала жарық көрді.

«Nur Otan» партиясы Атырау қалалық филиалы төрағасы Атырау университетіндегі бастауыш партия ұйымы жұмысымен танысты

21 Фев 2020 15

Кеше «Nur Otan» партиясының Атырау қалалық филиалының төрағасы болып сайланған Бейбіт Мырзағалиев Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болып, «Бірлік» бастауыш партия ұйымының жұмысымен танысып, жастармен кездесті.

Қабылдау комиссиясы өз жұмысын жалғастыруда

21 Фев 2020 5

2020 жылдың 20 ақпан күні Х.Досмқхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің қабылдау коммиссия мүшелері Индербор ауданы мәдениет үйінде биылгы мектеп бітіруші түлектер,ата -аналар және ұстаздар қауымымен университетіміздің профессор -оқытушылар құрамы кездесу өткізіп оқушыларға кәсіби бағдар жұмысын жүргізді.

Ерікті болу - ерлік

21 Фев 2020 8

Өз еркімен қоғамға пайдасын тигізуді көздейтін еріктілердің қатары жыл санап артып келеді. Бүгінде әлем халқының 970 миллионы волонтер болса, оның ішінде әрбір сегізінші қазақстандық еріктілер қатарын толықтыруда.

ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

21 Фев 2020 3

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Абу Аманжан 52 келі және Жұмабай Парасат 62 келі салмақ дәрежесінде, Минск қаласында Беларуссия елі Президентінің жүлдесіне арналған самбо және жауынгерлік самбо күресінен халықаралық "А" санатты турнирінде ЧЕМПИОН атанса, жауынгерлік самбодан 57 келі салмақта Тусупов Серікжан күміс жүлдені еншіледі.