Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

10 желтоқсан күні өткен іс-шараны ашқан Саясаттанушылар орталығының жетекшісі, университеттің Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының меңгерушісі Лесқали Бердіғожин жақында ғана жарық көрген Мемлекет басшысының "Ұлы даланың жеті қыры" мақаласына кеңірек тоқталды. Ел азаттығы үшін күресқан қазақ батыры Исатай Тайманов туралы еңбектің авторы Амангелді Шамғонов жан-жақты талдап, жаңа кітабын оқырман қауымға таныстырды. Атырау университеті «Тарих, археология және этнология» орталығының директоры, тарих ғылымдарының докторы Сайфолла Сапанов еңбектің тарихнамасына сараптама жасап, зерттеушінің ғылыми жұмыстарына тоқталып өтті. Университет магистранты Әділбек Өмірзақов "Ұлы даланың жеті қыры" мақаласымен тұспа-тұс жарық көрген еңбектің жас ғалымдардың зерттеулеріне таптырмайтын еңбек екенін атап өтті. Тарих мамандығының студенті Жолболды Сейдіғаппар ғалымның бүгінгі жас ұрпақпен кездескеніне зор ризашылығын білдірді.

Университет ғылыми кітапханасының мамандары Амангелді Шамғоновтың ғылыми еңбектерінің көрмесін ұйымдастырып, көпшіліктің назарына ұсынды.

Сонымен қатар іс-шараға қатысушылар жаңа кітаппен танысуға мүмкіндік жасаған "Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы қызқметкерлеріне ризашылықтарын білдірді.

Таныстырылым соңында қатысушылар ғалыммен естелік суретке түсті.

Әділбек ӨМІРЗАКОВ,

тарих мамандығы 2-курс магистранты

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 19

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 23

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 39

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 43

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 66

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.