Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

10 желтоқсан күні өткен іс-шараны ашқан Саясаттанушылар орталығының жетекшісі, университеттің Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының меңгерушісі Лесқали Бердіғожин жақында ғана жарық көрген Мемлекет басшысының "Ұлы даланың жеті қыры" мақаласына кеңірек тоқталды. Ел азаттығы үшін күресқан қазақ батыры Исатай Тайманов туралы еңбектің авторы Амангелді Шамғонов жан-жақты талдап, жаңа кітабын оқырман қауымға таныстырды. Атырау университеті «Тарих, археология және этнология» орталығының директоры, тарих ғылымдарының докторы Сайфолла Сапанов еңбектің тарихнамасына сараптама жасап, зерттеушінің ғылыми жұмыстарына тоқталып өтті. Университет магистранты Әділбек Өмірзақов "Ұлы даланың жеті қыры" мақаласымен тұспа-тұс жарық көрген еңбектің жас ғалымдардың зерттеулеріне таптырмайтын еңбек екенін атап өтті. Тарих мамандығының студенті Жолболды Сейдіғаппар ғалымның бүгінгі жас ұрпақпен кездескеніне зор ризашылығын білдірді.

Университет ғылыми кітапханасының мамандары Амангелді Шамғоновтың ғылыми еңбектерінің көрмесін ұйымдастырып, көпшіліктің назарына ұсынды.

Сонымен қатар іс-шараға қатысушылар жаңа кітаппен танысуға мүмкіндік жасаған "Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы қызқметкерлеріне ризашылықтарын білдірді.

Таныстырылым соңында қатысушылар ғалыммен естелік суретке түсті.

Әділбек ӨМІРЗАКОВ,

тарих мамандығы 2-курс магистранты

Бүгін «НұрОтан» партиясының хатшысы -ҒабидоллаАбдоллаұлы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды

12 Сен 2019 20

Партия хатшысы алдымен оқу орнымен танысып, жастармен кездесу өткізді. Мұнда Президент Жолдауы жайында әңгімелер өріліп, Жолдауды іске асыру жолдары тілге тиек етілді. Жастармен кездесуде ашық әңгіме жүргізген Ғабидолла Абдоллаұлы жатақхана мәселесін де сөз етті. Студенттердің жатын орындарымен танысып, мән-жайды білген партия хатшысы өз сөзін былайша өрбітті.

Жолдауды талдау

12 Сен 2019 31

ҚазақстанРеспубликасының Президенті Қ.К. Тоқаевтың «Сындарлы қоғамдық диалог – қазақстанның тұрақтылығы мен өркендеуінің негізі» – атты Қазақстан халқына Жолдауы 5 қыркүйек күні Атырау қаласының халыққа көмек көрсету орталығында  талқыланды.

Бизнеске бастар жол

12 Сен 2019 13

Бүгін университетімізде  Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің мемлекеттік тапсырмасы шеңберінде «Жастар» ғылыми-зерттеу орталығы  «Мемлекеттік бағдарламалар арқылы жастарға кәсіпкерлікті қалай ашып, дамытуға болады» тақырыбында вебинар өткізді.