Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

10 желтоқсан күні өткен іс-шараны ашқан Саясаттанушылар орталығының жетекшісі, университеттің Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының меңгерушісі Лесқали Бердіғожин жақында ғана жарық көрген Мемлекет басшысының "Ұлы даланың жеті қыры" мақаласына кеңірек тоқталды. Ел азаттығы үшін күресқан қазақ батыры Исатай Тайманов туралы еңбектің авторы Амангелді Шамғонов жан-жақты талдап, жаңа кітабын оқырман қауымға таныстырды. Атырау университеті «Тарих, археология және этнология» орталығының директоры, тарих ғылымдарының докторы Сайфолла Сапанов еңбектің тарихнамасына сараптама жасап, зерттеушінің ғылыми жұмыстарына тоқталып өтті. Университет магистранты Әділбек Өмірзақов "Ұлы даланың жеті қыры" мақаласымен тұспа-тұс жарық көрген еңбектің жас ғалымдардың зерттеулеріне таптырмайтын еңбек екенін атап өтті. Тарих мамандығының студенті Жолболды Сейдіғаппар ғалымның бүгінгі жас ұрпақпен кездескеніне зор ризашылығын білдірді.

Университет ғылыми кітапханасының мамандары Амангелді Шамғоновтың ғылыми еңбектерінің көрмесін ұйымдастырып, көпшіліктің назарына ұсынды.

Сонымен қатар іс-шараға қатысушылар жаңа кітаппен танысуға мүмкіндік жасаған "Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы қызқметкерлеріне ризашылықтарын білдірді.

Таныстырылым соңында қатысушылар ғалыммен естелік суретке түсті.

Әділбек Өмірзаков,
тарих мамандығы 2-курс магистранты