Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

10 желтоқсан күні өткен іс-шараны ашқан Саясаттанушылар орталығының жетекшісі, университеттің Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының меңгерушісі Лесқали Бердіғожин жақында ғана жарық көрген Мемлекет басшысының "Ұлы даланың жеті қыры" мақаласына кеңірек тоқталды. Ел азаттығы үшін күресқан қазақ батыры Исатай Тайманов туралы еңбектің авторы Амангелді Шамғонов жан-жақты талдап, жаңа кітабын оқырман қауымға таныстырды. Атырау университеті «Тарих, археология және этнология» орталығының директоры, тарих ғылымдарының докторы Сайфолла Сапанов еңбектің тарихнамасына сараптама жасап, зерттеушінің ғылыми жұмыстарына тоқталып өтті. Университет магистранты Әділбек Өмірзақов "Ұлы даланың жеті қыры" мақаласымен тұспа-тұс жарық көрген еңбектің жас ғалымдардың зерттеулеріне таптырмайтын еңбек екенін атап өтті. Тарих мамандығының студенті Жолболды Сейдіғаппар ғалымның бүгінгі жас ұрпақпен кездескеніне зор ризашылығын білдірді.

Университет ғылыми кітапханасының мамандары Амангелді Шамғоновтың ғылыми еңбектерінің көрмесін ұйымдастырып, көпшіліктің назарына ұсынды.

Сонымен қатар іс-шараға қатысушылар жаңа кітаппен танысуға мүмкіндік жасаған "Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы қызқметкерлеріне ризашылықтарын білдірді.

Таныстырылым соңында қатысушылар ғалыммен естелік суретке түсті.

Әділбек Өмірзаков,
тарих мамандығы 2-курс магистранты

Сандық сауаттылық

18 Янв 2019 11

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында ашылған "ІТ - мамандарды даярлау орталығында" Атырау облысында 2019 жылы ашылатын "Балаларға арналған тегін ІТ-сыныптар" жобасы аясында мұғалімдер даярлау курсынан өтті.

Байқау кеңесінің мәжілісі

14 Янв 2019 39

2019 жылдың 14 қаңтарында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі Суханбердиева Эльмира Амангелдіқызының төрағалығымен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті байқау кеңесінің мәжілісі өтті.

Білім бағдарламасын талқылау жалғасуда

11 Янв 2019 72

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өтіп жатырған «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декаданың екінші күнінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының оқытушылары  тарих мамандықтары бойынша білім бағдарламаларына талдау жасады.

Әдістемелік декада

10 Янв 2019 102

9 қаңтарда «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декада басталды. Декада аясында «Білім» бағытындағы білім бағдарламаларының мазмұнындағы педагогикалық-психологиялық және әдістемелік блоктарды талқылау» атты семинар өтті.

Әріптестер айқасы

10 Янв 2019 65

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және қызметкерлері арасында өтіп жатқан спартакиада волейбол ойынымен жалғасты.