«Тау тұлғалы Тауман Амандосов»

2018  жылы 4 желтоқсан күні  Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика кафедрасының және  «Жалын» жас журналистер ұйымының студенттері қазақ журналистикасының алыбы Тауман Амандосовтың туғанына 97 жыл толуына орай  ЖШС «Атырау-Ақпарат» медиа-мектебінде  дөңгелек үстел ұйымдастырды.

Шараның мақсаты – Тауман Амандосовтың шығармашылығымен кеңінен танысу, студенттерді журналист, филология ғылымдарының докторы, профессор, Қазақ КСР – і Жоғары мектебінің еңбек сіңірген қызметкері Тауман Салықбайұлы Амандосовтың өнегелі өмірі мен еңбек жолына арналған баяндамалармен таныстыру.
Дөңгелек үстелдің қонақтары -  Журналистика кафедрасының меңгерушісі, ф.ғ.к Мәншүк Тынышқалиқызы, облыстық «Атырау» газеті бас редакторының орынбасары Жолдасбек Шөпеғұл және «Атырау» газетінің қоғамдық саяси бөлімінің меңгерушісі Бақытжан Жұмат Тауман Амандосовтың шәкірттері ретінде өз естеліктерімен бөлісті.
Н. Тілендиев атындағы кіші өнер академиясының 10 сынып оқушысы Зейнолла Надежда «Өнегелі өмір» атты тақырыпта өз баяндамасын жасады. Журналистика мамандығының 1 курс студенті Нұроллаева Ақтілек Тауман Амандосовтың шығармашылығына шолу жасап, 2 курс студенті Сарсенова Асылай Тауман Амандосовтың публицистикасымен таныстырды. 3 курс студенті Меңдіғалиева Құндыз «Тауман Амандосов аудармаларының ерекшелігі» атты тақырыбында баяндамасын жасады.
Дөңгелек үстелге келген қонақтар болашақ жас журналистерге алдағы уақытта Т.Амандосовтың тың еңбектерін әлі де зерттеп, зерделей түсуге кеңес берді. Шара соңында белсене қатысқан студенттерге арнайы сертификаттар табысталды.

Асылай СӘРСЕНОВА,
журналистика мамандығының 2 курс студенті

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 5

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 84

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 94

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 98

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 87

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.