«Тау тұлғалы Тауман Амандосов»

2018  жылы 4 желтоқсан күні  Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика кафедрасының және  «Жалын» жас журналистер ұйымының студенттері қазақ журналистикасының алыбы Тауман Амандосовтың туғанына 97 жыл толуына орай  ЖШС «Атырау-Ақпарат» медиа-мектебінде  дөңгелек үстел ұйымдастырды.

Шараның мақсаты – Тауман Амандосовтың шығармашылығымен кеңінен танысу, студенттерді журналист, филология ғылымдарының докторы, профессор, Қазақ КСР – і Жоғары мектебінің еңбек сіңірген қызметкері Тауман Салықбайұлы Амандосовтың өнегелі өмірі мен еңбек жолына арналған баяндамалармен таныстыру.
Дөңгелек үстелдің қонақтары -  Журналистика кафедрасының меңгерушісі, ф.ғ.к Мәншүк Тынышқалиқызы, облыстық «Атырау» газеті бас редакторының орынбасары Жолдасбек Шөпеғұл және «Атырау» газетінің қоғамдық саяси бөлімінің меңгерушісі Бақытжан Жұмат Тауман Амандосовтың шәкірттері ретінде өз естеліктерімен бөлісті.
Н. Тілендиев атындағы кіші өнер академиясының 10 сынып оқушысы Зейнолла Надежда «Өнегелі өмір» атты тақырыпта өз баяндамасын жасады. Журналистика мамандығының 1 курс студенті Нұроллаева Ақтілек Тауман Амандосовтың шығармашылығына шолу жасап, 2 курс студенті Сарсенова Асылай Тауман Амандосовтың публицистикасымен таныстырды. 3 курс студенті Меңдіғалиева Құндыз «Тауман Амандосов аудармаларының ерекшелігі» атты тақырыбында баяндамасын жасады.
Дөңгелек үстелге келген қонақтар болашақ жас журналистерге алдағы уақытта Т.Амандосовтың тың еңбектерін әлі де зерттеп, зерделей түсуге кеңес берді. Шара соңында белсене қатысқан студенттерге арнайы сертификаттар табысталды.

Асылай СӘРСЕНОВА,
журналистика мамандығының 2 курс студенті

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 5

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 19

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 12

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 28

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 40

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.