Студент жастардың психикалық денсаулығы тақырыбы аясында

«Кәсіби оқытудағы психологиялық технологиялар» зертханасының жетекшісі доценті С.К.Нурмукашева «Рухани жаңғыру» бағдарламасының аясында «Студент жастардың психикалық денсаулығының психологиялық мәселелері» атты тақырыпта университет көлемінде семинар өткізді.

Семинарға барлық факультеттің студенттері мен профессор-оқытушылары және арнайы шақырылған мамандар: Атырау облыстық психикалық денсаулық орталығының дәрігер-психологы Ш.Х.Наушабаева, қоғамдық «Bilim Foundation» қорының дәрігер-психиатры Ганижамал Байболатовна және осы қоғамның кардинаторы, дәрігер З.Қ.Султанғалиева, «Ана үйі» қоғамдық қорының психологы Г.Сахилақызы, «Салауатты өмір салтын қалыптастыру орталығының» директоры С.Муссева және агротехникалық, педагогикалық колледждің психологтары қатысты.

Семинар барысында психология ғылымының өзекті мәселелерінің бірі психикалық және психологиялық денсаулық мәселелері теориялық-практика-лық тұрғыда талданды.

Заманауи жағдайларда студент жастардың психикалық денсаулығының жай-күйі және психикалық денсаулықтың бұзылуына ықпал ететін түрлі психологиялық жағдайлар мен мотивтер қарастырылып, оны коррекциялаудың жолдары талқыланды.

Семинардың ерекшелігі – зертхана ұжымының «Диагностикалық» бөлімі университететтің 6 факультетінен түрлі мамандықтар бойынша 300 студентті қамтып, «Психикалық денсаулығыңыз қалай?» атты тақырыпта эксперименталды зерттеу жұмыстарының нәтижелері көрсетілді.

Семинар аясында зертхана ұжымының коррекциялық бөлімі және 3 және 4 курс волентерлік топтың студенттері психикалық денсаулықты түзетуге арналған арттерапия мен тренингтер жүргізді.

Асылжан САБИТОВА, «Кәсіби оқытудағы психологиялық
технологиялар» зертханасының волентері
3- курс психология мамандығының
студенті

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 40

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 25

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 28

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 17

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.