Дін мен дәстүр – ұлттың рухани діңгегі

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің тарих, журналистика мамандықтары студенттері үшін Қазақстан мұсылмандары діни басқармасының Атырау облысы бойынша өкілі Батыржан қажы Мансуровпен дөңгелек үстел ұйымдастырылды.

Жиында қазіргі қоғамдағы діни ахуалға, дәстүрлі дініміз бен теріс экстремистік діни ағымдардардан сақтану, дәстүрлі дінді экстремистік ағымдардан ажырата білудің маңызы, діни сауаттылық жайында жан-жақты пікір алмасулар болды.

Дін мен дәстүр тақырыбындағы ашық пікір алмасу студенттердің қызығушылығын тудырып, көптеген сауалдарға ғылыми түсініктер алды. Діни қызметімен қатар ғылыми ізденістермен де айналысып жүрген Батыржан Мансуров әл-Фараби атындағы Қазақ ҰУ-де докторлық диссертациясын қорғап, PhD академиялық дәрежесін алған, қазіргі кездегі еліміздегі дін саласындағы аса білікті мамандардың бірі. «Отанды сүю – иманнан» дегендей, кездесуге қатысқандарға Отан, туған жер, туған ел, білім, ар, ұят, намыс, мәдениет, сыйластық, адамға құрмет, жақсылық ұғымдарына жан-жақты сипаттама бере отырып, діни кітаптар ақпараттары мен пайғамбарлар дәуірі аңыздарын ғылыми дерек-талдаулармен түсіндірген дәріс дін мен дәстүр тақырыбында маңызды мәселелерді қозғап, тәрбиелі ой салды.

Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасы ұйымдастырған дәріске факультеттің аталған мамандықтарының 3-4 курс студенттері қатысты.

Факультет деканы Г.Кайргалиева студенттер үшін өзекті тақырыпқа арнайы дәріс оқыған облыс имамы Батыржан қажыға ризашылығын білдіріп, университет басшылығы атынан Алғыс хат тапсырды.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 12

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 11

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 40

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.

Жаңашыл оқытушы

20 Ноя 2019 25

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті «Бейнелеу өнер  және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр Эльмира Жұмабаева әрқашан ізденгіштігімен, жаңа форматтағы сабақтар өткізуімен студенттер алдында беделге ие болған ұстаз.

Ирак Қасымұлымен кездесу өтті

20 Ноя 2019 43

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа -70 тұлғамен кездесу» аясында  ҚР Еңбек сіңірген заңгері, «Құрмет» орденінің иегері Елекеев Ирак Қасымұлымен кездесу  өтті. Кездесуге университетіміздің профессор-оқытушылары мен құқықтану мамандығында білім алушы студенттер қатысты.