Ата аманаты

Кеңес Одағының батыры, жазушы Бауыржан Момышұлының келіні Зейнеп Ахметова апайымыз Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің акт залында оқытушы-профессорлар мен қызметкерлері және студенттерімен кездесті.

Тал бесіктен басталатын қазақ халқының салт-дәстүрі мен әдет-ғұрпы туралы өскелең жас ұрпақтарға ұлықтап, ата аманатын көркем түрде жеткізіп келе жатқан Зейнеп апаймен кездесуді асыға күткендей, университет акт залында ине шаншар бос орын болмады.

Халық қаһарманы, даңқты қолбасшы, қазақтың көрнекті жазушысы Бауыржан Момышұлының келіні, даңқты атамыздың тұяғы, заманымыздың көрнекті жазушысы болған Бақытжан ағамыздың адал жары Зейнеп апай зерделі әңгімелері мен тәрбиеге толы естеліктерін тәуелсіз еліміздің жас ұрпақтарына әдемі жеткізе білді және залдан қойылған әр сұраққа жауап беріп отырды.

Әдемі кештің соңы университет ректоры атынан алғыс хаты табысталып, университет «Қыз Жібек» қыздар клубы атынан сыйлықтар табысталды. Атырау облысы әкімінің атынан Нұрсауле Сайлауқызы иығына шапан кигізіп, әкімшіліктің атынан ат мінгізді. Әсерлі кездесуде Зейнеп апайдың кітаптарын алып, апаймен фотоға түсу сәті әр қатысушыға ерекше көңіл күй сыйлағандай еді.

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 17

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 53

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 19

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 37

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 46

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.