Инклюзивті музыкалық білім берудің өзекті мәселелері

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті «Музыка және өнер» кафедрасының ұйымдастыруымен инклюзивті музыкалық білім берудің өзекті сұрақтарына арналған республикалық ғылыми-әдістемелік семинар өтті.

9-қарашада өткен семинар жұмысына Алматы қаласынан Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген қайраткері, дәстүрлі әнші, филология ғылымдарының кандидаты Сәуле Жанпейісова, Ақтөбеден Қ.Жұбанов атындағы өңірлік мемлекеттік университетінің доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Нұржамал Мукеева мен магистр Алтынгүл Жартыбаева арнайы шақырылды. Семинарға Атырау облысының барлық аудандарынан және Атырау қаласындағы мектептердің музыка пәніне дәріс беруші мұғалімдері қатысты. Бүгінгі таңда мектепте музыкалық білім беруде инклюзивті балалармен жұмыс жасаудың ерекшілектері мен әдістемелік мәселелері өзекті болып табылады. Атырау университетінде өнер мамандықтарында оқып жатырған зағип студенттермен жұмыс жасаудың тәжірибесімен музыка және өнер кафедрасының доценті Сүйінғарина Тамара Мұқанқызы бөлісті. Сонымен қатар семинар барысында ғалымның инклюзивті білім алушыларға арналған аудиодәрістер курсының тұсауы кесілді. Семинар соңында барлық қатысушыларға арнайы сертификаттар берілді.

Ерлан ерледі

12 Ноя 2019 9

Таяуда Ақтау қаласында  Yessenov University ұйымдастыруымен Жастар жылы аясында Қазақстан мұнайының 120 жылдығына арналған «Университет – ой-пікірлер аймағы» Yessenov Forum өтті.  Аталмыш шараға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен тарих мамандығының 4-курс студенті Баймағамбетов Ерлан қатысып, осы форум аясында өткен ғылыми-тәжірибелік конференцияда «Рухани жаңғыру бағдарламасы – тапсырмаларды шешуге арналған жаңа бағыт» секциясы бойынша жүлделі І орынды иеленді.

Сүндет Байғожин шеберлігімен бөлісті

12 Ноя 2019 12

9-шы қараша күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  ҚР еңбек сіңірген қайраткері, Құрмет орденінің иегері, Астана Опера тетарының жетекші әншісі Сүндет Байғожин Музыка және өнер кафедрасының студенттері мен вокал оқытушыларына арналған шеберлік сыныбын өткізді.

Студенттер өнер қайраткерлерімен кездесті

11 Ноя 2019 47

Қарашаның 9 жұлдызында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Музыка және өнер кафедрасында екі бірдей өнер қайраткерімен кездесу өтті.

Спартакиада басталды

11 Ноя 2019 28

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің құрылғанына 70 жыл толуына орай студенттер арасындағы факультетаралық спартакиада басталды.

Қаржы және есеп кафедрасындағы елеулі жетістіктер

7 Ноя 2019 31

Ғылым - уақыт пен кеңістікте бар, зерттеуге болатын шынайы нақты нәрселердің заңдары мен қағидаларын, тәртібі мен құрылымын объективті түсіндіретін, эксперимент пен бақылауға негізделіп, жүйелі түсінік қалыптастыратын таным саласы.  «Білім – бақтың жібермейтін қазығы», – депті Мұхтар Әуезов.