Инклюзивті музыкалық білім берудің өзекті мәселелері

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті «Музыка және өнер» кафедрасының ұйымдастыруымен инклюзивті музыкалық білім берудің өзекті сұрақтарына арналған республикалық ғылыми-әдістемелік семинар өтті.

9-қарашада өткен семинар жұмысына Алматы қаласынан Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген қайраткері, дәстүрлі әнші, филология ғылымдарының кандидаты Сәуле Жанпейісова, Ақтөбеден Қ.Жұбанов атындағы өңірлік мемлекеттік университетінің доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Нұржамал Мукеева мен магистр Алтынгүл Жартыбаева арнайы шақырылды. Семинарға Атырау облысының барлық аудандарынан және Атырау қаласындағы мектептердің музыка пәніне дәріс беруші мұғалімдері қатысты. Бүгінгі таңда мектепте музыкалық білім беруде инклюзивті балалармен жұмыс жасаудың ерекшілектері мен әдістемелік мәселелері өзекті болып табылады. Атырау университетінде өнер мамандықтарында оқып жатырған зағип студенттермен жұмыс жасаудың тәжірибесімен музыка және өнер кафедрасының доценті Сүйінғарина Тамара Мұқанқызы бөлісті. Сонымен қатар семинар барысында ғалымның инклюзивті білім алушыларға арналған аудиодәрістер курсының тұсауы кесілді. Семинар соңында барлық қатысушыларға арнайы сертификаттар берілді.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 6

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 84

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 95

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 98

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 87

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.