Үздік жобалар байқауының жеңімпаздары атанды

Қазақстан халқы Ассамблеясы Атырау облыстық филиалында өткен Президент Н.Назарбаевтың қоғамдық келісім мен жалпыұлттық бірліктің қазақстандық моделіне арналған үздік ғылыми жобалар конкурсының облыстық кезеңінің қорытындысында Атырау университетінің бір топ ғалымдары мен магистранттары жеңімпаз атанды.

Байқауды Атырау облысы әкімі аппаратының «Қоғамдық келісім» КММ ұйымдастырған болатын. 16 қарашада өткен марапаттау рәсімінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының ұстаздары тарих ғылымдарының кандидаты Нағима Сармурзина I дәрежелі, педагогика ғылымдарының кандидаты, доцент Шахман Нағымұлы және тарих ғылымдарының докторы Сейфулла Сапанов II дәрежелі, ал жас ғалымдар арасындағы байқауда тарих магистрі Амангелді Жұмабаев және 6М011400-тарих мамандығының 2-курс магистранты Әділбек Өмірзақов II дәрежелі дипломдармен марапатталды. Жеңімпаздарға ақшалай сыйлықтар мен арнайы Алғыс хаттар табысталды.

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 10

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 32

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 13

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 30

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 42

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.